Luďku, dá se říci, že je to svým způsobem rarita, proti Olomoucku jste si připsali pět vítězství…
Všichni víme, co se stalo. Tato série je za námi, dohrávku jsme zvládli. Ukázali jsme, že jsme jasně lepší a postup si zasloužíme. Je to oficiální, už se můžeme připravovat na semifinále.

Poslední zápas série se dohrával od osmnácté minuty, bylo to pro vás hodně jiné? Dalo by se říci volejbalovou terminologii, že hrajete tiebreak…
Příprava byla jiná, pro oba týmy to ale byla stejná situace. Nastavili jsme si na to hlavy. Věděli jsme, že hrajeme dvě minuty a pak dvacet.

Očekávali jste, že Olomoucko ještě zkusí ze sérii něco udělat?
Taky měli v hlavách, že je to 3:0. Možná, kdyby doma jeden zápas vyhráli, tak by snaha byla větší. Připadalo mi, že to do Opavy přijeli už jen dohrát.

Vnímáte to, že Čohadarevičům blikanec a teatrální pád sudího Kučery celou sérii znehodnotily?
Proslavili jsme se i ve světě, i když negativně. Ale i taková reklama může být. Myslím si, že nyní se už na to zapomene a jdeme do semifinále s čistou hlavou.

Paradoxně nejvíce bylo ublíženo Opavě. Nic jste neudělali, ale jedno vítězství mám bylo před dvojzápasem v Prostějově odebráno…
Šli jsme zápas od zápasu. Aktuální situaci jsme neřešili. Chtěli jsme to uhrát na palubovce, ne mimo nyní.

BK Opava – Olomoucko.
Opava porazila Olomoucko, zničila ho v „pěti“ zápasech

Opava vypadala během celé série strašně koncentrovaná. Neprovázely vás drobné výpadky, jako v základní části…
Taky mám ten dojem. Malý výpadek jsme ale měli v první zápase, kdy jsme si mysleli, že to půjde samo. Dali jsme v prvním poločase jedenáct trojek a vedli o dvacet, ale soupeř nás vyvedl rychle z omylu. Hlavně v Prostějově jsme ukázali, že jsme dobrý tým.

Na vaší osobě je vidět, že si play off užíváte. Kralujete opavským střelcům, navíc úžasná trojková bilance…
Zatím mi to padá, Olomoucko tolik nebránilo. Člověk dostával prostor ke střelbě. Doufám, že pohodu si přenesu i do dalších zápasů a s Opavou vybojujeme vysněné finále.

Koho si přejete do semifinále?
Soupeře neřešíme, koho dostaneme, toho dostaneme. Každopádně série mezi Pardubicemi a Ústím se vyvíjí hodně zajímavě.

Petr Czudek
Petr Czudek míří do národního týmu

Petr CzudekZdroj: DENÍK / František GélaPetr Czudek: Na svůj tým jsem hodně pyšnýČtvrtfinálovými nástrahami prošli opavští basketbalisté na jedničku. Olomoucko vyřídili ve čtyřech zápasech a už vyhlížejí semifinálového soupeře. I když výběr trenéra Petra Czudka ani jedno utkání neztratil, byla to pro Slezany náročná série, a to i kvůli případu Čohadarevič.

„Série byla zvláštní. První zápas byl v pohodě. Druhý ovlivnil exces, neadekvátní reakce rozhodčího a nakonec předčasné ukončené utkání,“ začal rozebírat čtvrtfinálovou sérii opavský trenér Petr Czudek.

Opava odjížděla na Hanou s vědomím, že vede 2:0 na zápasy. „V momentě, kdy jsme vystoupili z autobusu, bylo nám oznámeno, že druhé utkání se bude dohrávat. Naštěstí to naší hru neovlivnilo. Kluci oba zápasy v Prostějově zvládli na jedničku s hvězdičkou. Jsem se na svůj tým pyšnit. Dokázali s křivdou, která byla na nás spáchána, vypořádat lépe než já,“ přiznal Petr Czudek.

Slezané na rozdíl od základní části a nadstavby byli schopni zvládnout celé zápasy v plné koncentraci a bez výkyvů. „Musím zaklepat na čelo. Čtvrtfinále jsme zvládli výborně. Kluci dobře nastavili hlavy. Uvidíme, co s námi udělá dlouhá pauza. Chceme se naladit, co nejlépe na semifinále. Soupeře si nevybíráme,“ poznamenal trenér BK Opava.
Opavští prožívají dobrou sezonu. Do play off šli ze třetího místa, což je historický úspěch od dob zlaté éry. „Poprvé se v semifinále vyhýbáme Nymburku. Jsme nadrženi na úspěch, chceme medaili. Náš tým má zkušenost,“ zdůraznil Petr Czudek.

Během právě probíhající sezony udělal největší individuální pokrok Václav Bujnoch, který dostal dokonce pozvánku do reprezentace. „Vyzrál v hlavě, pomohla mu vyšší minutáž a důvěra. Ještě musí zapracovat na tom, aby měl stabilní výkonnost,“ podotkl novopečený asistent reprezentačního kouče Ronena Ginzburga.

Opavského kouče těší, že na play off si našli opět cestu diváci. „Věřím, že na semifinále jich přijde ještě více. Jsou opravdu naším šestým hráčem,“ zakončil Petr Czudek.

Český pohár žáků ve slalomu v Opavě
VIDEO: Opava v kanoistickém centru dění. Přijeli nejlepší žáci