Do Německa odjela osmičlenná skupina, která se do okolí Berlína přepravila již dva dny předem a potrénovala před závodem ve vyhlášené bruslařské oblasti Flaemig Skate. Samotný závod startoval v neděli dopoledne. Na startu stálo téměř 1300 bruslařů z celého světa.

Všichni opavští jezdci byli zařazeni do prvního startovního sektoru, a stáli tak po boku nejen české reprezentace, ale I mnoha mistrů Evropy a světa.

Nejdříve vystartovala kategorie žen, kterou v opavském dresu LUIGINO.cz reprezentovaly sestry Matuškovy, Petra a Andrea. Až do poloviny závodu, který vedl samotným centrem Berlína, se tyto české závodnice držely mezi nejlepšími, nakonec dojely na 35. místě mezi elitními ženami v čase 44:07. Mezi Češkami obsadily 3. příčku.

Muži startovali s několikaminutovým odstupem. Ihned po startu se oddělila skupina s elitními světovými závodníky, ve které se nakrátko udržel i Vladimír Hladík, který svůj první zahraniční start dokončil v čase 34:54 a obsadil celkové 40. místo.

„Výkon Vládi Hladíka je slibným vstupem do letošní sezony. Ovšem I ostatní naši závodníci podali výborné výkony, když někteří půlmaratonovou trať jeli úplně poprvé," řekl závodník a trenér opavského týmu Jan Krejčíř.