Na start se postavilo rekordních 190 dětí a byla to jízda. Chlapci i dívky změřili své síly ve třech kategoriích, a to 1.-5. třída, 6.-7. třída, 8.-9. třída. Svým mini soubojem závod odstartovali primátor města Opavy Tomáš Navrátil spolu s náměstkem hejtmana Lukášem Curylou. „Děti si tradičně vyzkoušely velmi náročnou, ale zároveň kvalitně připravenou trať, na které se pravidelně pořádají FIS závody. Obří slalom navíc stavěli profesionální trenéři. To vše spolu se startovními čísly na hrudi, vysílačkami na startu a průjezdy fotobuňkami vyvolával v dětech pocit opravdových juniorských závodníků,“ pochvaloval si jeden z hlavních organizátorů akce, ředitel ZŠ Vrchní Roman Podzemný.

Závody se konaly za finančního přispění Statutárního města Opavy, Moravskoslezského kraje, ČUS Sportuj s námi a mnoha dalších sponzorů. Záštitu nad pohárem držel opavský primátor Tomáše Navrátil. Každý amatérský závodník si odnesl mnoho cen. Vítězové ve svých kategoriích mimo poháry a medaile dostali velmi hodnotné dárky. Děti mohly využít také občerstvení, o které se postaral partner závodu Zdeněk Mitáš ze SKI Areálu Karlov.

Petr Czudek
Ve středu na basketbal, Opava hostí nebezpečné Sovy

Celkovým vítězem a držitelem putovního poháru se již po páté v řadě stala ZŠ Opava, Vrchní. „Tento úspěch přičítáme také faktu, na ZŠ Vrchní žáci jezdí pravidelně na lyžařské kurzy již od první třídy, a to ve velmi hojném počtu. Pobyt na horách v zimním období kvitují s povděkem nejen děti, ale i jejich rodiče, kteří mnohdy nemají možnost s nimi na hory vyrazit. Během lyžařských kurzů, které opět letos navštíví dvě třetiny žáků školy, je čeká zdokonalování nejen v technice sjezdového a běžeckého lyžování, snowboardingu, biatlonu, ale také skialpinismu,“ řekl ještě ředitel úspěšné školy.

Vítězové jednotlivých kategorií:
II. kategorie chlapci: Jan Zbořil, ZŠ Vrchní
II. kategorie dívky: Amálie Sedlářová, ZŠ Otická
III. kategorie dívky: 1. Natálie Bortlíková, ZŠ Otická
III. kategorie chlapci: Daniel Bahenský, Mendlovo gymnázium
IV. kategorie chlapci: Jiří Podzemný, ZŠ Vrchní
IV. kategorie dívky: Kateřina Pavlíčková, ZŠ Englišova