Chlapci i dívky změřili své síly ve třech kategoriích, a to 1.-5. třída, 6.-7. třída, 8.-9. třída. Celá akce proběhla ve SKI Aréně Karlov. Závody navštívili vládci českých a moravských nejvyšších hor – domácí „Praděd“ a krkonošský „Krakonoš“. Lyžařské dopoledne odstartovali malým soubojem primátor města Opavy Tomáš Navrátil spolu se svým náměstkem Pavlem Meletzkým. Malé lyžaře přišel pozdravit i olympijský medailista a mistr světa ve skocích na lyžích Jaroslav Sakala a také předseda ČUS Opava Petr Kašný.

Dolní Benešov tentokrát prohrál
Háj v Dolním Benešově kraloval, domácím dal čtyřku

„Na závodníky čekala velmi náročná ale zároveň kvalitně připravená trať. Obří slalom navíc staví vždy profesionální trenéři. To vše spolu se startovními čísly na hrudi, vysílačkami na startu a průjezdy fotobuňkami vyvolává v dětech pocit opravdových juniorských závodníků,“ řekl ředitel z pořádající ZŠ Vrchní Roman Podzemný.

Závod tradičně organizoval tým pedagogů a přátel Základní školy Vrchní ve spolupráci se SKI areálem Karlov, který jako vždy připravil pro závodníky vynikající trať a zázemí. Děti mohly využít občerstvení, o které se postaral partner závodu SKI Aréna Karlov. A po ukončení akce čekala na každého účastníka fotografie přímo ze svahu. „Všem, kteří se podíleli na zajištění a organizaci závodu patří velký dík, obzvláště pak majiteli SKI Arény Karlov panu Zdeňku Mitášovi, bez jehož podpory by se tato krásná akce nemohla uskutečnit,“ dodal Roman Podzemný.

Vítězové jednotlivých kategorií:
II. kategorie chlapci: Matyas Marks, ZŠ Vrchní
II. kategorie dívky: Vanesa Mikovská, ZŠ Pustá Polom
III. kategorie dívky: Valérie Rozsíval, ZŠ Pustá Polom
III. kategorie chlapci: Daniel Bahenský, Mendlovo gymnázium
IV. kategorie chlapci: Jakub Dostál, ZŠ Otická
IV. kategorie dívky: Kateřina Pavlíčková, ZŠ Englišova
Celkovým vítězem a držitelem putovního poháru se stala ZŠ Otická na druhém místě skončila ZŠ Englišova a třetí byl tým ZŠ Vrchní.