Do bojů zasáhly čtyři školy, když týmy byly rozděleny do dvou kategorií. „Děti byly rozděleny na malé a velké. V týmu malých byli žáci prvních a druhých tříd, ve velkých pak třeťáci a čtvrťáci,“ vysvětlil David Klapetek, který se kromě trénování áčka věnuje v Opavě i mládeži.

Turnaj se hrál systémem každý s každým 2 x 10 minut hrubého času. Do rolí hlavních arbitrů byli jmenováni hráči prvního týmu.

Malé borce měl na starosti Jakub Blažek, starším pak velel Jiří Dihel. „Někdy musím zavřít obě oči, hlavně u těch menších je basketbal docela mela,“ usmíval se Jakub Blažek, zatímco na hřišti probíhal doslova boj o míč.

Mezi malými byli nejlepší žáci ze ZŠ Otická, kteří vyhráli všechny tři zápasy, na druhém místě byla ZŠ Boženy Němcové, třetí skončila ZŠ Šrámkova a poslední pak ZŠ Mařádkova.

U starších byli nejlepší kluci ze ZŠ Boženy Němcové, ostatní školy pak získaly po jednom vítězství. Jednotlivé týmy byly odměněny sladkostmi.

„Turnaj se myslím povedl, je až neuvěřitelné, jak se kluci dokážou radovat z každého koše,“ řekl David Klapetek a dodal: „V budoucnu bychom chtěli turnaj zopakovat. Kluci na školách chodí do basketbalových přípravek a takovéto poměření sil je pro ně velkým zpestřením.“