Slezan tentokrát reprezentovali v konkurenci dvou set chlapců a stovky dívek tři zástupci. Jejich cesta ale nebyla vůbec zbytečná. Slezan měl tři zástupce, kteří si na MČR zajistili přímý postup již v září, a to prvenstvím na přeboru Moravskoslezského kraje.

Oporami týmu byli Martin Pavlík (55kg), Jakub Chalupa (60kg) a Daniela Killnarová (32kg).

Nejlépe si vedl Pavlík, který v konkurenci dvaceti závodníků dokázal projít až do finále, kde bohužel podlehl liberecké jedničce. Jeho zápasy byly na vysoké úrovni, Martin šel do bojů s klidnou hlavou a výhry ve vyřazovacích kolech si pohlídal. Dokázal také porazit svého největšího rivala, a to Bednaříka z Frenštátu, což bylo další jeho osobní výhrou.

„Druhou medaili přidala Daniela Killnarová, kterou až v semifinále zastavila Burešová z Turnova. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, na konci záleželo pouze na výroku rozhodčích, kteří přisoudili aktivnější boj a lepší judo Burešové, a naši Danielu tak poslali do bojů o třetí místo.

Pak už Killnarová nezaváhala, po několika krásných seoi nage ippon zvítězila a získala bronz,“ řekla trenérka Lenka Dudová.

Podobný los i průběh měly zápasy Jakuba Chalupy, který postoupil také až do semifinále, kde ale nepřekonal Záhorského z Hradce Králové a čekaly ho boje o třetí místo. Zde ale Jakub nebyl tak úspěšný jako Daniela, v boji o bronz prohrál s Vojtou z Benešova, a obsadil tak 5. místo.

„Kuba neměl svůj den, nikdy jsem u něj neviděla tolik chyb, tu nejlepší formu si vybral na kvalifikačních turnajích. I tak je 5. místo v republikovém měřítku úspěchem“, uvedla Lenka Dudová, která se společně s Ondrou Libem, Michalem Růžičkou a Hankou Jamborovou stará o pravidelnou tréninkovou činnost opavské mládeže.

Následující víkend čeká Slezan poslední mistrovská soutěž roku 2009, a to šampionát Moravy benjamínků, kde by Opava měla mít pět zástupců.