Slezané se ve skupině postupně utkali s týmem WKK Wroclaw, který i přes ospalý výkon v prvním poločase, porazili 60:29. Ve druhém narazili na německý tým Science City Jena. Utkání bylo od počátku velmi vyrovnané, ale opavští hráči víceméně celý zápas vedli, a tak vítězství v koncovce 49:48 bylo zasloužené, byť šťastné.

Malí Opavané brali v silné konkurenci stříbrné medaile.V rámci sobotního programu byl na řadě nejprve duel s vídeňským týmem DC Timberwolves, kdy opavským opět nevyšel zejména první poločas, avšak zlepšeným výkonem ve druhém poločase zvítězili 65:51.

Následoval zápas se slovenskou Handlovou, kdy mladí Opavané po svém nejlepším výkonu na turnaji vyhráli s přehledem 68:50 a mohli se tak těšit z postupu do finále, kde je čekal domácí celek Litomyšle. Ve finále místní ukázali mnohem větší hlad po vítězství, bojovnost a týmovost, a tak zaslouženě zvítězili 53:44.

„Finálový turnaj byl z pohledu našich výkonů asi nejméně vydařený, kdy jsme se vyjma zápasu s týmem Handlové herně trošku trápili. Dělali jsme chyby, které již bychom v této kategorie dělat nemuseli a měli jsme problémy se vstupy do zápasů, kdy jsme se přizpůsobovali hře soupeřů a nehráli náš rychlý agresivní basketbal. I přes tyto nedostatky ale kluci svou houževnatostí a bojovností zápasy ve svůj prospěch zlomili, s výjimkou zápasu finálového,“ řekl trenér Viktor Cvek a dodal:

Malí Opavané brali v silné konkurenci stříbrné medaile.

„Je tedy třeba zůstat pozitivní, ze zápasů, a zejména toho finálového, se ponaučit a nabyté zkušenosti zúročit v zápasech a letech nadcházejících. Svými výkony v průběhu turnaje si o zařazení do nejlepší pětice turnaje řekl Vojtěch Kadaňka.“

Šimek Jan