Tuto sobotu se v Otrokovicích jeden takový závod uskutečnil. Na tzv. Moravianmanu se Kapoun objevil se svým trenérem Petrem Kopřivou z Insportline triathlon teamu. Oba museli zdolat neuvěřitelnou porci 226 kilometrů rozdělených do: 3,8 km plavání, 180 km jízdy na kole a maratonu respektive 42,2 km běhu.

„Byla to obrovská výzva. I já jsem Ironmana absolvoval poprvé v životě. Předtím jsem se soustředil na poloviční Ironmany. Stanovili jsme cíl, že tento triatlon dokončíme do dvanácti hodin. Upozorňuji, že pro Marka to byla první triatlonová zkušenost vůbec,“ počal rekapitulovat neuvěřitelný příběh Petr Kopřiva.

Marek Kapoun si nevedl vůbec špatně. Podle Kopřivových slov zvládl kritickou plaveckou část s přehledem a nasedal na kolo. „Při plavání jsem o něj měl trochu strach. Na tomto úseku jsme museli nejvíce zapracovat. Do depa jsme potom vbíhali společně. Marek se dříve věnoval cyklistice a v jednu chvíli jsem na něj ztrácel asi sedm minut. Byla to má první velká krize, kterou se mi naštěstí podařilo překonat,“ pokračoval o průběhu Moravianmana, kde oba bojovali ve věkové kategorii 30 – 34 let.

Možná to nejmučivější je však teprve čekalo. Maraton. Ve finále však Kapoun s Kopřivou zaznamenali podstatně rychlejší čas, než si původně vymezili: „Postupně se mi ho povedlo doběhnout a hecoval jsem ho až do cíle. Trať nakonec byla zdolána za 11:00:26 hod.“ Jinými slovy, hodina nad plán.

Petr Kopřiva se ještě jednou pokusil přiblížit fantastickou „story“, jejíž poslední řádky byly dopsány o víkendu. „Marek ve své práci nemá příliš pohybu. Snažil se shodit a chtěl nejen sám sobě něco dokázat. Myslím si, že se mu to povedlo více než skvěle a může být obrovskou inspirací pro ostatní,“ chválil svého svěřence.

Jestli byste si někdy chtěli vyzkoušet něco podobného, musíte se smířit s tím, že nejde o žádnou legraci. Schválně si přečtěte, jak po závodě dopadl Petr Kopřiva: „Jsem zvyklý na poloviční vzdálenosti. Když na kole najedu víc než 100 km nebo mám běžet 20 km a více, je to problém. Po Moravianmanovi nemůžu pořádně chodit. Minimálně týden bude trvat regenerace.“

Insportline má za sebou další dva závody

Triatlonová sezona opět postoupila směrem kupředu a Insportline triathlon team absolvoval několik závodů: MČR v xteře nebo štafetu v Otrokovicích. Začněme nedaleko Karlových Varů, v Ostrově nad Ohří, kam se sjela tuzemská špička, aby se postavila na start republikového mistrovství v terénním triatlonu. Nechyběli ani dva opavští zástupci Insportlinu Tomáš Matera a Jiří Foltys.

Prvně jmenovanému se poměrně dařilo. Trať rozdělenou do tří úseků: 1200 m plavání, 32 km na kole a 10 km běhu zdolal jako devátý muž absolutního pořadí. V kategorii do třiadvaceti let dokonce skončil druhý. „Po cyklistické části se pohyboval někde okolo šestého místa. Tomáš musel trénování trochu omezit, jelikož pracoval na bakalářské práci a dělal státnice,“ hodnotil MČR Materův otec a člen Insportline triathlon teamu Rostislav.

Jiří Foltys byl nakonec klasifikován na čtyřiadvacáté pozici. Na západě Čech nestartovala sestra Tomáše Matery – Lucie: „Bylo to dáno tím, že Lucka si trochu pochroumala nohu a nyní si dopřává krátký odpočinek.“

Tuto sobotu čekala na některé členy týmu obrovská výzva. Sice dlouhý triatlon v Otrokovicích – tzv. Moravianman. Trať měla doslova vražedné parametry: 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km běhu. Insportline postavil štafetu. „Plavkyně Adéla Solská ve spolupráci s jejím trenérem Petrem Wolfem bojovala na prvním úseku. Tomáš Matera s Jiřím Foltysem se střídali v cyklistické a běžecké části. Vždy po 45 km respektive po 10 km. Štafetu jsme nakonec vyhráli.

Zajímavostí je, že další členové našeho týmu Petr Kopřiva s Markem Kapounem absolvovali celý závod sami,“ zakončil Rostislav Matera.

Petr Dušek