„Zatím se daří, klepu na čelo,“ pousmál se Marek Stromský. „Star je kvalitní koník. Dvakrát už Velkou šel. Jednou skončil šestý, podruhé spadl na Taxisu. Podle mého názoru má na to, aby byl na bedně. V kvalifikaci šel dobře,“ chválil svého parťáka štěpánkovický žokej. S trenérkou Hanou Kabelkou je domluvený, že se Starem pojede i slavný dostih. „Pokud budeme oba zdraví, mělo by tomu tak být,“ podotkl.

V Pardubicích závodil i pro trenéra Radka Holčáka. S Kubalim doběhli do cíle druzí. „Super umístění. Trenér byl spokojený. Letos běhal poprvé, proto skončil druhý,“ pronesl Marek Stromský.

Následující den mířil do polské Wroclavi, kde závodil pro Pavla Polese. I tam se mu dařilo. Výsledkem byly dvě druhá a jedno čtvrté místo.

Tuto neděli 10. září míří Marek Stromský do pražské Chuchle, kde bude startovat v 17. ročníku Zlatého poháru elektrizace železnic. Nejdříve ho čeká dostih v sedle Wilantose, kterého trénuje Greg Wroblewski. S tímto koněm už letos jednou vyhrál, a to v srpnu v Pardubicích. V proutkách na 3300 metrů ho čeká dostih s koněm Shem ha Meforash od trenérky Lenky Syslové.

Marek Stromský letošní sezonu začal u trenéra Radka Holčáka, nyní se vrací na rodnou hroudu. V Padělkách, které jsou součástí hřebčínu Albertovec, má nově tréninkovou základnu uznávaný trenér Greg Wroblewski. „Na práci se těším. Máme mít v tréninku přes dvacet koní, udělala se nově cvalovka. Věřím, že nám to bude klapat,“ zakončil povídání Marek Stromský, jeden z předních českých žokejů.