V sobotu odehráli Demarovci zápas v Lyonu. „Máme za sebou dalekou cestu, ale byla úspěšná, vyhráli jsme. Ryba a spol. naopak své utkání nezvládli, a my tak máme na čele čtyřbodový náskok,“ směje se Martin Demar.

Postup ale v kapse jeho tým ještě nemá. „Ve Francii se hraje za tři, dva, jeden bod. Za ta čtyři utkání se může ještě řada věci změnit,“ drží se při zemi Demar.

Jeho francouzká mise se tak vyvíjí velmi úspěšně. Jeho prvotním úkolem bylo druhou ligu pro Nantes zachránit. „Já jsem vítězný typ. Chtěl jsem být úspěšný i s Opavou, bohužel mi to nebylo umožněno. Kdyby volejbal v Opavě neskončil, určitě bych zůstal,“ podotkl trenér.

Překvapivými úspěchy svého týmu je zaskočeno i vedení Nantes. „No moc nečekali, že se nám bude takhle dařit, uvidíme, co z toho nakonec bude,“ uzavřel Martin Demar.

Volejbalový kemp

Populární volejbalový kemp Martina Demara se po roční pauze hlásí znovu o slovo. Tentokrát ale ne v Opavě, nýbrž v Mělníku. Ovšem šanci mají i opavští zájemci, vždyť na kempu nebude chybět ani populární masér Stanislav Fiala.

„Rád se s opavskými dětmi znovu potkám. Mám na ně ty nejlepší vzpomínky. Dveře v Mělníku mají otevřené,“ vzkázal do Opavy Martin Demar.

I akce v Mělníku bude mít znovu velkou úroveň. Každého tréninku se vedle osvědčených lektorů zúčastní také reprezentanti a reprezentantky České republiky, případně hvězdy české extraligy. Chybět nebude návštěva koupaliště, turnaje, hry bez hranic atd.

Šéftrenérem kempu je Martin Demar, trenéři pak: Michal Nekola, Přemysl Bláha, Zdeněk Pommer junior a Martin Kop. Mezi hosty figurují jména jako: Jan Svobod, Jakub Novotný, Jan Štokr nebo Michaela Jelínková s Julií Jášovou.