„Jsme sedmí, ale na třetí flek ztrácíme pouze dva body, letošní ročník je dost vyrovnaný,“ upozorňuje bývalý kouč.

„Na konci roku jsme se dostali do mírné herní krize, kdy jsme se po sérii čtyř porážek v řadě tabulkou propadli. Poslední čtyři zápasy jsme ale vyhráli. Máme před sebou doma zápas s Ajacem a pak hrajeme v Paříži, pokud oba tyto duely zvládneme, uděláme veledůležitý krok k záchraně,“ podotýká Martin Demar, který se třicátého listopadu stal držitelem Státního diplomu učitele sportu v oboru volejbal BEES 2 (BREVET D´ETAT D´ÉDUCATEUR SPORTIF).

„Českou licenci tady neuznávají. Musel jsem se dát na studia ve Francii, nebylo to jednoduché, celá výuka probíhala ve francouzštině, ale diplom mám v kapse, a to je pro mě směrodatné,“ pousmál se Demar. Pokud by bývalý hráč a kouč tento diplom neměl, musel by klub za výjimku platit federaci pokutu 250 EUR.

Na internetových stránkách via-volley.cz probíhá čtenářská anketa na téma trenér české volejbalové reprezentace. V konkurenci sedmi trenérských jmen je i to Demarovo a nevede si špatně. Se 176 hlasy mu patří třetí místo.

„Každý člověk chce dosáhnout nejvyšších met, reprezentace je vrcholem každého sportovce. Jako hráč jsem se do ní dostal, bylo by hezké ji vést i jako trenér, “ usmívá se pohodář Demar, který je jinak ve Francii nadmíru spokojený.