První týden ve Francii má za sebou. V neděli naordinoval svým ovečkám volno a sám s dvěma českými svěřenci Salonem a Repákem relaxoval na pláži. „Je tady velké horko. Jsme na pláži asi čtyřiapadesát kilometrů vzdálené od Nantes. Má dvanáct kilometrů a je tu snad 15 000 lidí,“ popisoval Martin Demar v neděli vpodvečer do mobilního telefonu. Zatím je ve Francii bez rodiny. „Katka s dětmi je v Čechách, ale příští týden dorazí za mnou, už se na ně těším,“ pousmál se bývalý úspěšný reprezentant. Pro svou rodinu má již vybráno bydlení. „Máme prostorný třípokojový byt,“ svěřil se Demar.

S týmem trénuje dvakrát denně. „Pracujeme na fyzičce, děláme atletiku, samozřejmostí jsou i herní věci. Příští týden hrajeme již první přípravný zápas,“ odkrývá program Demar. Cíl pro letošní sezonu má jasný. „Smlouvu jsem podepsal na dva roky. Vedení klubu stanovilo hlavní cíl nespadnout,“ pokračoval exopavský kouč. Určitou specifikou nováčka druhé nejvyšší soutěže je to, že mu velí dva prezidenti. „Došlo ke spojení dvou týmů Nantes a Rezé, máme tak dva prezidenty a zápasy budeme hrát ve dvou halách,“ vysvětluje Martin Demar.

Ne všechno ale ve Francii vypadá idylicky, jak se na první pohled zdá. „Zázemí zde máme horší než v Opavě. Zatím trénujeme v tělocvičně, chybí mi tu například posilovna. Tu co byla v Opavě u Fíka, tady nenajdete a o hale ani nemluvím,“ krčí smutně rameny český kouč francouzského klubu. Vzápětí ještě dodává: „Nesmím zapomenout na fanoušky. Takové, jaké jsem poznal v Opavě, už nikde nenajdu. Tímto bych chtěl ty opavské pozdravit. Mám ještě jedno velké přání. Rád bych se jednou do Opavy vrátil, třeba i klub koupil a chtěl s ním hrát v extralize.“