„V klubu panuje s úvodním zápasem ligy velká spokojenost. Místní tisk bere naše vítězství jako velkou senzaci,“ usmíval se Martin Demar.

„My jsme klub s nejmenším rozpočtem v lize, pracovat v něm je pro mě výzvou,“ dodal pozitivně naladěný kouč a prozradil: „Na sezonu nám musí vystačit 400 000 eur, což je opravdu síla. Vím, že na české poměry by se s tím hrálo finále. Naše konkurence má ale jednou tak větší peníze.“

K prvnímu zápasu soutěže cestoval jeho tým auty. „Jedno jsem sám řídil, jedna cesta byla dlouhá 750 kilometrů. Vyjeli jsme v pátek a dnes jsme zpátky,“ hlásil v neděli odpoledne po skypu ze svého francouzského bytu.

„K některým vzdálenějším soupeřům se lítá, ale nyní jsme měli auta z půjčovny,“ vysvětlil Demar.

V sobotu čeká na Nantes velké derby s nedalekým Saint-Nazaire. „Pro zdejší kraj to bude derby jako u nás mezi Opavou a Ostravou. Má být vyprodáno, na zápas se tady všichni moc těší, a to včetně mě,“ svěřil se Demar.

V pondělí čekalo na exopavského trenéra přezkoušení před komisí francouzského volejbalového svazu. „Nemám ještě vystudovanou trenérskou jedničku. Dal jsem jim podklady z Česka o studiu mé jedničky v Olomouci, zatím tu pracuji na výjimku,“ řekl ještě Martin Demar, kterého příjemně šokovaly zprávy od opavských fanoušků.

„Normálně k nám do klubu došlo několik povzbudivých emailů na mou adresu. Hodně mě to dojalo, ukázalo se, že lidé v Opavě jsou fakt skvělí, moc vám děkuji,“ vzkázal do Slezska a vzápětí dodal: „Další důkaz toho, že volejbal neměl v Opavě skončit.“

Do České republiky se Demarova rodina hned tak nepodívá. „Sezona je náročná. Pokud budou výsledky, můžeme domů na Vánoce,“ zakončil krátké povídání přímo z Francie Martin Demar.