„Zatím to jde. Snad nám to vydrží co nejdéle,“ smál se do telefonu ze svého francouzského bytu bývalý trenér Opavy.

„Zatím jsme vyhráli pět zápasů ze šesti, včera se nám podařilo porazit Nancy, takže spokojenost. S manželkou jsme to po utkání i oslavili u lahvinky vína,“ hlásil v neděli odpoledne trenér Demar.

Jeho Nantes jako nováček druhé ligy je největším překvapením soutěže. „Všichni na nás zírají jako na exoty. Klub s nejmenším rozpočtem a s českým koučem na lavičce, to se hned tak nevidí,“ říká pyšným hlasem.

Velký mač jej čeká 16. ledna, kdy se Nantes utká s Chaumont, týmem za který nastupují dva bývalí hráči Opavy Jiří Crha s Jakubem Rybníčkem. „Je o nás zájem i v médiích. Už jsem musel dělat několik rozhovorů, jak do časopisu, tak rádia. V tomto směru je to ve Francii jiné. V Opavě o nás psal jen Deník,“ srovnává kouč, který svou kariéru trenéra započal právě v Opavě.

Nyní ale čeká na vyjádření francouzského volejbalového svazu, zda uzná jeho trenérské vzdělání. „Každým dnem čekám dopis. Pokud to nedopadne dobře, budu muset začít studovat ve Francii. Já ale věřím, že to uznají a já si dodělám školu u nás v Olomouci,“ věří Demar.

I když je ve Francii maximálně spokojený, na Opavu myslí stále. „Nedávno jsem si pouštěl sestřihy z našich zápasů z české extraligy. Když jsem viděl fanoušky, jak nám fandí ve stoje, nějaká ta slza mi ukápla. Lidi v Opavě byli fantastičtí,“ konstatuje trenér francouzského Nantes, který v neděli vyrazil s rodinou na házenou.

„Mám teď na rodinu více času. Nedávno byl u nás na návštěvě Pavel Jašek, bylo to příjemné zpestření, přivezli české pivo i našeho nejstaršího syna, který studuje v Praze,“ pravil Martin Demar.

Jeho rodině se v Nantes líbí. Prostřední Lukáš navštěvuje francouzskou školu. „No jo, on to má ve škole tak, že je pořád na prázdninách. Dělá, že nikomu nerozumí a pořád se směje. Ale hraje tady basket, včera dal deset bodů,“ řekl pyšně otec a dodává:

„Nesmím opomenout ani toho nejmenšího, ten chodí tady do školky.“

Sportu se v zemi Galského kohouta věnuje také paní Demarová. „No jo, taky sportuje, dvakrát týdně chodí trénovat volejbal,“ prozradil ještě Martin na svou rodinu.