Martine, proti Olomoucku to byl váš zápas. Hlavně jeho závěr, který jste rozhodl…

Rozhodně bych neřekl, že to byl můj zápas. To, že se mi podařilo nastřílet nějaké body a ne někdo jiný, je úplně jedno. Důležité jsou naše dva body do tabulky.

Na vítězství jste se nadřeli. Olomoucko kousalo, dokonce během chvilky stáhlo vaše desetibodové vedení…

Z naší strany to bylo vláčné. Přece jenom se potkáme možná v play-off. I kvůli tomu to bylo nervózní. Navíc pro nás šlo o důležitý zápas v boji o třetí pozici, protože se na nás dotahuje Děčín. Možná tíha toho okamžiku se na nás projevila.

Měli jste v hlavách to, že už jste v letošní sezoně doma s Olomouckem jednou klopýtli?

Bylo už to hodně dávno, z hlav jsme to dostali. Od té doby jsme je měli v poháru, dvakrát v lize, vždy jsme byli úspěšní. V tom bych problém neviděl.

Co podle vás středeční zápas rozhodlo?

Šlo o vyrovnané utkání až do konce. Rozhodují malé věci, nedané šestky, nepozornost v obraně, to když se nasčítá, zápas rozhodne.

Trenér Petr Czudek si stěžoval, že v A1 by chtěl, abyste hráli jako v play-off. Zatím mu to ale chybí…

Možná už tak hrajeme, ale není to na nás vidět. Doufám, že to v play-off přijde naplno, budeme skákat za balóny a rvát se hlava nehlava.

Tento týden je rozhodující z hlediska toho, z jaké pozice do play-off půjdete. Chleba se bude lámat v sobotu, kdy Opava hostí Děčín…

S Děčínem je to jednoznačně důležitý zápas. Přáli bychom si, aby přišla plná hala a fanoušci nás podpořili, abychom skončili třetí, nedej bože druzí. Ještě bych řekl, že zápas s Děčínem měl být v televizi a ne ten s Olomouckem.

Co by na Děčín mohlo platit?

Je to silový tým. Nejsou moc basketbaloví. Mohou nabídnout fyzičnost a ta zrovna nám chybí. Bude to souboj protikladů. Klíčový bude útočný doskok, jenomže ten jsme si nepohlídali ani proti Olomoucku.

Musíme vsadit na bojovnost, doufám, že už budeme v play-off módu a budeme se rvát jako oni.