V polovině minulého týdne se totiž vrátil do Opavy, klubu, jenž ho pro českou basketbalovou scénu objevil. V sobotu si pak odbyl staronovou premiéru, když nastoupil za Slezany v Prostějově.

Vyměnil jste kabinu českého velkoklubu za poslední Opavu…

Změnu jsem uvítal. Jsem mladý a potřebuji hrát. V Nymburku je velká konkurence a prosadit se je těžké. Vysedáváním na lavičce bych jen těžko výše mohl posunout.

Jenomže Opavě patří poslední příčka v tabulce…

Právě. Cítím jako velkou motivaci pomoci Opavě, aby nebyla poslední. Navíc se vracím do známého prostředí, znám kluky, trenéra. Pro mě je příchod do opavského týmu velkým povzbuzením.

Na vašem transferu se nejdříve dohodly kluby, pak to oznámili vám jako hotovou věc. Nezaskočilo vás to?

To ne. Bavil jsem se s panem Ježdíkem o tom, že má minutáž není velká. Říkal mi, že mohu buď zůstat v Nymburku, nebo jít někam na hostování, že zájemce by měl, a to Opavu. Nebylo co řešit, opavský tým je v současné situaci pro mě nejlepším možným řešením.

Máte za sebou pár měsíců jako hráč Nymburku. Jak na vás zapůsobilo prostředí na české poměry tohoto basketbalového giganta?

Byl to pro mě velký skok. Nymburk je klubem na profi úrovni se špičkovým zázemím. Má vynikající hráče na každém postu a docela jsem si na to musel zvykat. Těch pár měsíců mi dalo docela hodně.

Premiéru jste si odbyl ve středu proti Prostějovu, Opava se téměř poločas držela, pak ale favorit zabral a nebylo co řešit…

Možná, že nás i trochu podcenili, ale se pak projevila jejich síla. Je to přece jenom tým, který hraje Evropské poháry, a to velmi slušně. My jsme mohli jen překvapit. V této situaci se s těmito týmy moc měřit nemůžeme. Nás musí zajímat zápasy s Interem, Ústím, Chomutovem, Svitavami. Věřím, že se zvedneme a půjdeme nahoru.

Na palubovce jste strávil poměrně krátkou dobu…

K týmu jsem se připojil až ve středu a zvyknout si na nové systémy nejde ze dne na den, obzvlášť u pivota. Naštěstí hrajeme v sobotu, takže na přípravu bude více času. Věřím, že proti Pardubicím strávím na palubovce delší čas.

Opavský kádr prošel v létě docela velkými změnami. Vnímal jste je při středečním návratu?

Změny v Opavě jsou, ale já řadu hráčů znám, jde o kluky z béčka, kteří tady byli už loni. Bohužel, co ale zůstalo úplně stejné, je pokutovník.

Mattonka se pro letošní sezonu rozšířila o dva slovenské týmy. To je pro vás určitě příjemné zpestření…

S Nymburkem jsme hráli v Levicích. Tenhle zápas měl šťávu, hrálo se před výbornou atmosférou. Těším se i do Bratislavy, kde mám známé, kteří určitě na utkání přijdou.