Sezonu začal v rezervě, nicméně v současné době se čím dál více prosazuje v prvním týmu. V neděli si dokonce zahrál v Pardubicích na utkání hvězd.

„Atmosféra byla výborná. Jen škoda, že někteří hráči k zápasu nepřistoupili zodpovědněji. V hledišti byli i moji rodiče a otec říkal, že občas to byla i nuda,“ komentoval účast na basketbalové slavnosti Martin Vaňák, oblékající dres týmu Východ do třiadvaceti let.

Někteří opavští hráči hráli v neděli v Pardubicích podruhé. Nejdříve v sobotu nestačili v rámci Mattoni NBL na domácí výběr. „Nechytli jsme začátek, nechci se vymlouvat, ale rozhodčí měli na oba týmy jiný metr, a my jsme se tím nechali rozhodit. Bohužel se to odrazilo na naší nepřesné střelbě,“ ohlédl se opavský křídelník krátce za sobotní porážkou.

Ve čtvrtek míří Opava do Klatov, kde ji v Českém poháru čeká Nymburk. „Když jsme se dozvěděli, že máme Nymburk, přijali jsme to tak, že pojedeme na výlet. Ale uvidíme, je třeba zvednout hlavu a bojovat,“ neklesá na mysli jednadvacetiletý talent.

Sám ale neví, zda proti českému top klubu nastoupí. „V sobotu začíná play off béčku a já možná budu potřebný tam, takže uvidím,“ poznamenal Vaňák. Rezervu čeká ve čtvrtfinále pražská Sparta. „Velmi těžký soupeř. Musíme se pokusit uhrát jedno vítězství v Praze a doma rozhodnout o postupu,“ hledá Vaňák recept k úspěchu.

Hráč do Opavy přišel v létě a svého rozhodnutí nelituje. „Opava byla správnou volbou. V posledních zápasech jsem dostával v áčku docela dost prostoru, doufám, že jsem trenéra nezklamal,“ uzavřel Vaňák.