Proč? Reprezentačnímu trenérovi Stanislavu Bambulovi onemocněl jeden ze závodníků a ozval se právě Lasákovi, jestli by ho nechtěl zastoupit v dalším podniku světového poháru.

„Dal mi vědět až ve čtvrtek odpoledne. Vše jsme vyhodnocovali s mým týmovým manažerem a ukázalo se, že bychom nedali do kupy mechanika a nezajistili bychom ani jiné věci. Mrzí mě to. Všechno bylo moc narychlo,“ popisoval jezdec týmu Max Cursor.

Škoda, že to tak dopadlo, neboť v nejprestižnější kategorii Elite, v níž mohl startovat i Matěj Lasák, slavily úspěch naše barvy. Zvítězil aktuálně suverénně nejlepší český cyklokrosař Zdeněk Štybar. S tímto fenomenálním závodníkem už student Sportovního gymnázia ve Vrbně pod Pradědem změřil síly na prvních dvou závodech Českého poháru ve Stříbře a Lounech, kde Štybar vždy zvítězil.

„Je úplně někde jinde. Ať už v technice nebo rychlosti,“ vzdával holt konkurenci.

I tak se jezdci týmu Max Cursor v ČP daří. Ve Stříbře, Lounech a naposledy i Uničově obsadil v kategorii do třiadvaceti let vždy třetí místo. „Ve třídě Elite z toho navíc byla dvanáctá, osmá a jedenáctá pozice. Tady umístění okolo desáté příčky beru jako úspěch. Někdy to trošku zkresluje, protože někteří závodníci startují i na podnicích v Belgii,“ vysvětloval.

„Je důležité, abych mezi jezdci do třiadvaceti let končil na bedně. Hlavně kvůli reprezentaci, protože je nás celkem sedm na pět míst. Největší konkurencí je určitě Jiří Polnický, který se prezentuje dobrými výkony.“

Mimo ČP Matěj Lasák uspěl i v Oderském poháru. Devatenáctého září se jelo v Rohově a byl klasifikován jako druhý za týmovým kolegou Zdeňkem Mlynářem. V Max Cursoru přitom velká naděje české cyklistiky není moc dlouho. „Je to skvělý tým. Mám fantastické podmínky ohledně přípravy na jednotlivé závody,“ rozplýval se.

A kde by měl ležet vrchol letošní cyklokrosové sezony? „Nyní se připravuji na evropský šampionát, jenž se sedmého listopadu uskuteční ve Frankfurtu nad Mohanem. To bude hlavní akce,“ uzavíral Matěj Lasák.

Petr Dušek