Zdeněk Mateřanka zažil velmi úspěšný rok. V dánské Kodani s českou softbalovou reprezentací pozdvihl nad hlavu trofej pro mistra Evropy a poté pomohl Kunovicím, kde momentálně působí, udržet prvoligovou příslušnost. Kýžené ovoce se nakonec dostavilo v listopadu, kdy se dozvěděl, že jeho jméno se objevilo v širší nominaci pro mistrovství světa.

„Nominováno bylo pětadvacet hráčů, z nichž rovných sedmnáct pojede na světový šampionát,“ poznamenal Mateřanka a dodal: „V těchto chvílích se tvrdě připravuji. Spolupracuji s kondičním trenérem a mám sestaven tréninkový plán. Prioritou bude shodit deset kilogramů ze současné váhy.“ Jestliže se podaří dodržet tréninkové schéma, má bývalý hráč Radotína velkou šanci se předvést se svými vynikajícími pálkařskými schopnostmi v Kanadě. „Znamenalo by to pro mě splnění jednoho z životních snů. Jestliže si udržím letošní formu, vidím svou šanci na probojování se do užší nominace jako sedmdesátiprocentní,“ pokračoval Mateřanka.

Ten kupodivu bojuje o prvenství v anketě, v níž by se to až tolik neočekávalo. Jako Opavák totiž figuruje v seznamu adeptů pro Sportovce roku v okresu Uherské Hradiště. Skvělým způsobem by tak mohl být odměněn za záchranu Kunovic v naší nejvyšší softbalové soutěži. „Bylo by to příjemné. Povedená záchrana však rozhodně nebyla pouze má zásluha. Ovšem nominaci na sportovce roku jsem si určitě částečně vysloužil za ligové výkony, ale také za účast na mistrovství Evropy v Dánsku, kde Česká republika brala zlaté medaile,“ uzavřel povídání opavský softbalista Zdeněk Mateřanka.

(dus)