I když se hosté ukázali jako velmi houževnatý tým, tahali od úvodu zápasu za delší konec provazu domácí, jenže jen do poloviny třetího dějství, kdy se ujali poprvé, a naštěstí i naposledy, vedení v zápase opavští hráči v poměru 47:48.

Na domácí straně za to ale poté vzali především Hatcher se Soukupem a Děčín opět utekl na výraznější, a jak se později ukázalo i rozhodující rozdíl 69:56. V poslední části ještě Opava několikrát zahrozila, ale domácí si už vítězství vzít nenechali.

„Výhra domácích je zasloužená, ale mým svěřencům mohu jen poděkovat za velmi dobrý výkon,“ řekl trenér hostů David Klapetek. Jeho protějšek Pavel Budínský poznamenal: Je to důležité a cenné vítězství. Opava se ukázala jako velmi silný protivník, a dokázala, že i s ryze česko – slovenským složením může nejvyšší soutěž hrát. Má můj velký kredit."

Děčínský hráč Tomáš Pomikálek pak ještě dodal: „Dělal nám problémy zónový presing hostů a k výhře nám podle mě velmi pomohly doskoky.“

„Výhra domácích je asi zasloužená, ale mým svěřencům mohu jen poděkovat za velmi dobrý výkon,“ řekl trenér hostů David Klapetek.

„Ostudu jsme neudělali. Vzhledem k absenci Miklóšíka, Dihela a Vaňáka jsme museli improvizovat se sestavou. Děčín ale prokázal, že má dobré mužstvo, výborně muhráli Američané, my jsme udělali několik chyb, a to rozhodlo,“ doplnil trenéra pivot Jan Kratochvíl.

„Ve středu máme Brno, věřím, že se opět naladíme na vítěznou vlnu,“ dodal opavský pivot.

BK Děčín – BK B W Opava 81:76 (17:10, 38:32, 69:56)
Body: Hatcher 18, Sanders 15, Soukup 12, Houška 10, Alič 9, Pomikálek 7, Pištěcký 6, Landa 4 - Šiřina 14, Blažek 12, Kratochvíl 12, Čarnecký 11, Štec 11, Brliť 5, Dygrýn 5, Klečka 4, Strnisko 2. Trojky: 6:5. Fauly: 16:19. 920 diváků. Rozhodčí: Lukeš, Hruša, Karásek