Začátek nezachytil Opavské zrovna v nejlepším rozpoložení. „Do zápasu jsme šli až s příliš velkým respektem a chvíli to vypadalo jako bychom se domácích báli,“ začal s pozápasovým rozborem opavský kouč David Klapetek. Jičín si vypracoval osmibodový náskok – 12:4 a vše nasvědčovalo tomu, že si jde pro jasné vítězství.

Jenomže toto zdání trvalo pouhých šest minut. Hostům očividně pomohl time a od tohoto okamžiku začali kontrolovat hru oni. „Více jsme si věřili, přidali na důrazu, což domácím dělalo problémy,“ podotkl trenér Opavy. „Začali jsme razantněji bránit a chodit do rychlých protiútoků,“ pokračoval v povídání David Klapetek.

Nakonec v poločase Opavští vedli 36:42 a z jičínské lavičky byla cítit nervozita. Po přestávce se očekával velký nápor Nového Jičína a ten se také dostavil. „Nám se ho podařilo vcelku elminovat, bohužel horší to již bylo na konci třetí čtvrtky. Domácí šli do vedení, na které jsme nebyli schopni zareagovat,“ litoval trenér Klapetek.

Čtvrtou čtvrtinu si již Jičín pohlídal a nakonec dokráčel k očekávánému vítězství. „Porážka mě mrzí, o to více, že jsme dnes na domácí měli. Nechci se vymlouvat, ale chyběl nám zraněný Kratochvíl. V poslední době hrál ve velké pohodě a hlavně na soupeře platil svým důrazem pod oběma koši,“ zakončil své hodnocení David Klapetek.

Další utkání odehraje Opava v neděli 27. února na palubovce Kolína a tím vstoupí do nadstavbové části Mattoni NBL.

UNIBON Nový Jičín - BK Breda & Weinstein Opava 71:63 (20:24 36:42 53:51)
Body: Channels 16, Šarović 13, Muirhead 12, Ubilla 9, Pandula 8, Pečiukas 6, Vošlajer 3, Pelikán 2, Šoška 2 - Dygrýn 15, Šiřina 12, Štec 9, Blažek 7, Miklósik 7, Vaňák 7, Čarnecký 4, Brliť 2. Trojky: 4:2. TH: 20/11:17/11. Chyby: 20:17. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Nejezchleb. Diváci: 1050. Nejlepší hráč: Channels (NJ).