Nováček s Plzně sice v Opavě otevřel zkušeným Pavlem Fránou skóre, ovšem v dalších minutách už tahal za kratší konec provazu. Domácí otočili Dygrýnem a Kratochvílem výsledkem ve svůj prospěch a od tohoto okamžiku na palubovce kralovali.

Plzeň se těžko proti obraně Slezanů prosazovala. Opavští nutili Západočechy k těžkým střelám, které obroučkou neprolétávaly. V 8. minutě vyrobila Lokomotiva chybu v rozehrávce a Kratochvíl trestal. A když dával Čarnecký na 25:8, Klapetkova družina se basketbalem vyloženě bavila.

Obrat v dění na palubovce se nezměnil ani ve druhé desetiminutovce. S chutí hrající domácí sázeli jeden koš za druhým a povedenými akcemi jako třeba tou z dílny Marka Štece bavili diváky. V dalších minutách se přece jen hosté zvedli a ve druhé polovině tohoto hracího období Plzeň trochu z opavského náskoku umazala a v 17. minutě po dvojce Soukupa snížila na rozdíl osmi bodů.

Opava v této fázi doplácela na špatnou střelbu a také byla potrestána za dvě hrubé chyby pod košem. Necelé dvě minuty před poločasem šoupl trojku mladý Pecka a Západočeši byli ve hře – 42:35. Jak se nakonec ukázalo jen na pár vteřin, závěr poločasu se už dohrával pod taktovkou Opavy a do kabin se šlo za stavu 48:35.

Plzeň vstoupila do druhého poločasu s jasným cílem, zápas zdramatizovat, avšak k domácím se přiblížila jen na devět bodů, více se jí to nepovedlo. Vzrušení v hale přinesla 25 minuta, kdy sudí pískli Miklóšikovi faul a vzápětí ho odvolali. Čtvrtá perioda žádné zvraty nepřinesla a Klapetkův tým si do tabulky připsal povinné dva body.

„Jestli chceme mít nějakou šanci, musíme dobře vstoupit do utkání, to se nám ale nepodařilo. Ve druhé a třetí čtvrtině se naše hra zlepšila, bohužel, když jsme byli na dostřel, udělali jsme školáckou chybu a Opava nám utekla,“ hodnotil zápas trenér Plzně Domink Feštr. „Pro nás to bylo utkání, ve kterém musíme být lídři, a to nám nesedí,“ řekl kouč Opavy David Klapetek. „Problémy nám dělala zkušenost Štěpána Vrubla, který nás nepouštěl dopředu a my jsme nemohli dávat lehké koše z rychlých protiútoků,“ komentoval zápas domácí stratég David Klapetek.

BK Opava – Lokomotiva Plzeň 86:67 (25:10, 48:35, 64:51)
Body: Šiřina 22, Kratochvíl 20, Dygrýn 15, Čarnecký 8, Štec 7, Brliť 6, Vaňák 5, Miklóšik 3 – Pecka 18, Fráňa 13, Kubizňák 10, Soukup 8, Vrubl 8, Kovanda 6, Honomichl 4. Rozhodčí: Macela, Kapl, Nejzchleb. Fauly: 19:21. TH: 18/25:13/19. Trojky: 6:4. Diváci: 542. Nejlepší hráč: Jan Kratochvíl (Opava)