Opava chtěla v sobotu nechat zapomenout na kolínský nezdar z minulého týdne. Skóre otevřel dvěma proměněnými šestkami Jakub Šiřina. Kotas sice chvíli na to srovnal, avšak to bylo na dlouhé minuty ze strany Vysokoškoláků vše.

Opavští s přehledem kontrolovali dění na palubovce a stříleli jeden koš za druhým. Nutno ale říci, že hráči USK působili odevzdaným dojmem, dělali jednu chybu za druhou a v útoku byli téměř neškodní. Účet první desetiminutovky uzavřel smečí Šiřina, a Slezané vedli 25:8.

Ani na začátku druhé čtvrtky se obraz hry nezměnil. Pražanům chyběl pohyb, v jednu chvíli doslova pod opavským košem jenom stáli a zákonitě přišli rychle o balon. V poločase vedli Opavští 45:25.

Na začátku třetího dějství Vysokoškoláci stáhli opavské vedení na čtrnáct bodů. Ve 26. minutě se pod hostující koš natlačil Štec – 48:30. O tom, že Scalabroniho výběru to v Opavě útoku nešlo, svědčí i fakt, že necelých třináct minut před koncem normální hrací doby se do střelecké listiny zapsali jen čtyři hráči, svůj den neměla ani největší hvězda Lukáš Kotas, který působil místy na palubovce hodně otráveným dojmem. Očividně mu nesedělo bránění Dygrýna.

Jenomže v polovině třetího dějství právě zmiňovaný Kotas zabral a opavský náskok byl rázem jedenáctibodový. Devětačtyřicet vteřin před koncem proměnil dvě šestky po faulu Dihela Slavík, následně netrefil na druhé straně koš Klečka. Hosté rozehráli, po faulu Šiřiny vystřihl další dvě šestky Vyoral a z jasně vyvíjejícího zápasu se začalo zadělávat na drama – 50:43.

A bylo hůř, po dalším nepovedeném útoku Opavy se prosadil Klimeš a Klapetkovi hoši vedli jen o pět bodů. Dění na palubovce se očividně obrátilo. Domácí během jedenácti minut zaznamenali pouhých pět bodů. Pět minut před koncem čtvrté čtvrtky se prosadil Kotas trojkou a Praha byla ve hře.

Domácí vzápětí spasil stejným bodovým obnosem Kratochvíl. Opava brzy utekla na devět bodů, ovšem ani to ji na klid nestačilo. Minutu před koncem dal důležitý koš Dygrýn a když domácí ubránili útok USK, byli z nejhoršího venku.

„Těžko se mi o zápase hovoří. Začátek byl z naší strany velmi špatný, hodně si o něm povíme, ztráceli jsme až třiadvacet bodů. Hráči si neplnili, to co měli,“ zlobil se trenér USK Praha Kenneth Scalabroni. „Ve druhém poločase jsme přitvridli, náskok jsme stáhli, avšak Opava nás k úplnému zvratu nepustila,“ pokrčil rameny trenér USK.

„Po zápase s Kolínem měl z dnešního zápasu strach. Začali jsme velmi dobře. Bohužel druhý poločas jsme nezvládli, a to psychické stránce, hráči se zbavovali zodpovědnosti, naštěstí jsme vítězství uhájili,“ vydechl si trenér Opavy David Klapetek.

BK Opava – USK Praha 70:66 (25:8, 42:25, 50:43)
Body: Šiřina 18, Dygrýn 17, Kratochvíl 14, Štec 11, Blažek 5, Miklóšik 3, Klečka 2 – Kotas 21, Bjegovič 12, Hruban 10, Klimeš 10, Slavík 9, Vyoral 4. Rozhodčí: Paulík, Matějek, Holubek. Fauly: 22:18. TH: 14/18:13/21. Trojky: 6:3. 5 chyb: 34. Slavík. Diváci: 409. Nejlepší hráč: Ondřej Dygrýn