Opava si na slovenské týmy věří, po vítězství nad bratislavským Interem se začala rvát o druhou výhru v sezoně i proti Levicím. Slováci se sice dostali do vedení, ale poté co Klečka bleskurychle otočil, byli to domácí, kdo udával tempo první čtvrtiny. Cítit, a to hlavně v obraně byl Miklóšik. Když Blažek proměnil svůj nájezd a následnou šestku vedli Slezané 17:8, první čtvrtinu pak vyhráli 19:15.

Druhá desetiminutovka byla hodně o chybách a těch Klapetkovi hoši vyrobili celou řadu, mnohdy i naivních, jenomže ani výkon Slováků nebyl nijak oslnivý. Až v závěru druhé desetiminutovky se začali prosazovat střelecky Opavští, jejich výkon zvedl dobře hrající Miklóšik. Necelých šest vteřin před koncem střihl trojku z těžké pozice Klečka a nálada v hale se výrazně zlepšila – 34:25.

Koše příliš nepadaly ani ve druhém poločase. Opava si udržovala mírný náskok. Ve 28. minutě snižoval trojkou exopavský Marek Štec. Čekalo se, co přinese čtvrtá desetiminutovka, v jejím Grant snížil trojkou na rozdíl jediného bodu – 46:45. Domácí kontrovali Dokoupilem, jenže Grant znovu mířil přesně a ve 34. minutě bylo po trojce Štece vyrovnáno.

Klapetkovci rázem znervózněli. Čtyři minuty před koncem už Levice vedly, když jednu ze dvou šestek proměnil Grant. Opavská eskadra se ale nepoložila. Neuběhla ani minuta a měla zpátky čtyřbodový náskok. A když Klečka složil obra Granta a Blažek bodoval, byli domácí blízko k druhé výhře sezony. Dramatický závěr zvedal diváky ze sedaček a po velkém boji se z vítězství radovala Opava.

Rozhodující byl signál, kdy po Šiřinově zatažení pod koš skóroval Kolovrat.

„Opava si zasloužila vyhrát zápas. Ubojovali si ho hlavně pod košem, soupeř nám doskočil šestnáct míčů v útoku a je zázrak, že se hrála tak dramatická koncovka,“ hodnotil utkání trenér Levic František Rón. „Kluci nechtěli zápas pokazit, byly k vidění určité momenty, kdy jsme se báli zakončit,“ řekl trenér Opavy David Klapetek. „Celkově to ale pohledné utkání nebylo,“ dodal domácí trenér.

V dresu slovenského týmu nastoupil i exopavský křídelník Marek Štec, který v závěru dvěmi trojkami měl lví podíl na tom, že hosté vyrovnali. „Agresivní obrana Opavy nás do ničeho nepouštěla. Dlouhodobě se trápíme ve střelbě a dnes se to jenom potvrdilo,“ poznamenal Štec. „Základem k úspěchu byla naše dobrá obrana, více jsme chtěli. Věřím, že na tento výkon v dalších duelech navážeme,“ pravil domácí rozehrávač Radim Klečka.

BK Opava – Levice 71:65 (19:15, 34:25, 46:42)
Body: Blažek 24, Klečka 16, Šiřina 9, Kolovrat 7, Miklóšik 6, Ćelebija 5, Dokoupil 4 – Grant 18, Bernard 13, Marek 13, Štec 8, Vojtek 7, Červnka 6. Rozhodčí: Paulík, Holubek, Kapaňa. Chyby: 21:24. TH: 18/25:22/24. Trojky: 3:3. Diváci: 492. Nejlepší hráč: Jakub Blažek