Od prvních minut bylo znát, že proti sobě nastoupily týmy ze spodních pater tabulky. Žádná basketbalová hitparáda k vidění nebyla. Opavu sice poslal do vedení Ćelebija, ale to bylo z její strany na dlouhé minuty vše. Slezané působili nervózně, lehce přicházeli o míče, naštěstí toho Lokomotiva nedokázala využít. Vidět byl pouze Ladislav Tóth, hlavně díky němu Západočeši první čtvrtinu vyhráli.

Matný výkon Klapetkovy družiny pokračoval i ve druhé čtvrtině, domácí v jednu chvíli prakticky nebyli schopni ohrozit koš a ve 13. minutě prohrávali o osm bodů. Domácí kouč si vzal time a na lavičce bylo pořádně dusno, dokonce létaly vzduchem i jeho desky a fix.

Ostrá slova dopadla na úrodnou půdu. K obratu zavelel dvěmi trojkami v řadě Petr Dokoupil, a když se v 16. minutě trefil Miklóšik bylo v Opavě vyrovnáno – 22:22. Chvíli nato se prosadil i Klečka a Klapetkovci vedli, avšak jen chvíli.

Plzeň má ve svém středu zkušeného rozehrávače Štěpána Vrubla. Tento bývalý hráč Opavy vzal v kritickém okamžiku zodpovědnost na sebe a střelou z trojkové distance poslal Lokomotivu do čtyřbodového vedení. Závěr poločasu opavskému výběru vůbec nevyšel, ani jeden ze svých útoků nedotáhli do konce a do kabin odcházeli se šestibodovým mankem.

Do druhého poločasu vstoupili domácí jako vyměnění, hýřili aktivitou, přitvrdili v obraně, ožil hlavně do té doby nevýrazný Šiřina. Brzy bylo vyrovnáno a po akci Klečky Slezané vedli. Feštův soubor zareagoval trojkou Tótha. Za stavu 46:43 domácí dvakrát vypíchli Tóthovi balon, ten se vždy dokázal zmocnit a po elegantní otočce trojkou vyrovnal. Závěr třetí desetiminutovky pak patřil Vrublovi, který sérii pěti bodů v řadě poslal Plzeň znovu do vedení. Poslední slovo měl ale domácí Vaňák, jenž srovnal na 52:52.

Rozuzlení vyrovnané bitvy tak muselo přijít ve čtvrtém dějství. Oba týmy měly problémy se střelbou. Na jedné straně v šestkách vyhořel zkušený Frána, na druhé se z lehkých pozic nedokázali prosadit Klečka s Miklóšikem. Necelých šest minut před koncem šla Plzeň do čtyřbodového vedení, ovšem to bylo záhy pryč.

Ústřední postavou obratu byl Petr Strnisko, mladé křídlo Opavy, které v rozhodujícím okamžiku zachovalo chladnou hlavu a dvěma trojkami zavelelo k obratu. Hosté znervózněli, navíc dostali technickou, a po faulu Vrubla šli Opavští do jedenáctibodového vedení a zápas dotáhli vítězného konce.

„Připravovali jsme se na styl, který Opava produkuje. Tři čtvrtiny se nám dařilo, bohužel pak se domácím podařilo odříznout Štěpána Vrubla a u nás ho nebyl nikdo schopen zastoupit,“ řekl po zápase kouč Západočechů Dominik Feštr. „Štěpán Vrubl nás dlouho nepouštěl do hry a vypadalo to, že nás porazí sám. Nakonec jsme ale utkání zvládli, pomohly nám trojky Petra Strniska, pro nás to byl jeden z klíčových duelů sezony,“ uvedl trenér Opavy David Klapetek.

BK Opava – BK Loko Interconex Plzeň 80:68 (10:14, 28:34, 52:52)
Body: Klečka 18, Šiřina 16, Strnisko 10, Blažek 9, Kolovrat 8, Dokoupil 7, Celebija 4, Miklóšik 4, Vaňák – Tóth 21, Vrubl 17, Kozlík 11, Kovanda 8, Pecka 4, Frána 3, Šmíd 2, Honomichl 1, Suchý 1. Rozhodčí: Dolinek, Kúkelčík, Holubek. Chyby: 23:25. TH: 26/22:17/10. Trojky: 4:6. Diváci: 400. Nejlepší hráč: Radim Klečka