Opavští basketbalisté vlétli do zápasu s Plzní jako uragán. Hlavně pak Petr Dokoupil, který řádil jako černá ruka, sázel jeden koš za druhým, a to i z trojkové distance. V prvních deseti minutách tento basketbalista zapůjčený z Prostějova nasázel devatenáct bodů, z toho čtyři trojky.

Hráči Lokomotivy byli nástupem Slezanů zaskočení a v jednu chvíli prohrávali už o dvacet bodů – 34:14. Zdálo se, že Klapetkova družina je na koni, škoda jen zbytečných okének v obraně, Západočeši se díky tomu dostali k laciným košům.

Ve druhém hracím období začala Plzeň náskok Slezanů stahovat, ale jen krátce. Opavští přidali, dvakrát za sebou se trefil Blažek, a když ho napodobil i Miklóšik měli domácí pohodové devatenáctibodové vedení.

V 17. minutě si pod koš najel Klečka – 47:26. Jenomže Opava je v letošní sezoně známa svými nečekanými výpadky a jeden takový byl k vidění i v sobotu. Západočechům pomohly trojky Kozlíka a Kubizňáka. Poslední dvě minuty druhé desetiminutovky byly ze strany Klapetkovy družiny katastrofální. Nešlo ji vůbec nic a dvouminutovou pasáž prohrála 16:0.

Čekalo se, co s Opavou udělá poločasová přestávka. Plzeň zprvu dýchala, Opavští sbírali ztracené sebevědomí. Pomalu si začali opět budovat náskok. Po trojce Dokoupila vedli o deset bodů, jenomže signál k trháku to nebyl - proti byly zbytečné chyby. Poslední slovo třetí desetiminutovky si vzal Štěpán Vrubl, který se doslova natlačil pod opavský koš a snížil na 66:59.

Na začátku čtvrté desetiminutovky dali hosté pět rychlých bodů Kubizňákem a Kozlíkem a nad Opavou se začala stahovat mračna. Náladu v hale sice malinko zlepšila Gudeljova trojka, vzápětí tentýž hráč běžel sám na koš, ale sudí mu pískli kroky. Necelých osm minut před koncem vedli domácí po šestkách Kozlíka jen 69:68. Naštěstí ani Plzeň nebyla stoprocentní.

Ve 35. minutě se prosadil s klaksonem Pecka a Lokomotiva v sobotu poprvé vedla. Zbytek zápasu nabídl drama. Slezany držel Petr Dokoupil, jehož pět bodů bylo pro závěr zápasu důležitých. Opavu v cestě ze dna tabulky nezastavila ani trojka s faulem v podání Štěpána Vrubla.

„Měli jsme dnes vyhrát,“ řekl trenér Plzně Dominik Feštr. „Nechali jsme v úvodu rozstřílet Dokoupila, navíc jsme bojovali s velkou marodkou. Někteří hráči hráli se sebezapřením, navíc se nám zranil Norwa a Štěpán Vrubl si udělal výron,“ pokračoval trenér Lokomotivy. „I proto jsem na své kluky pyšný. Bojovali do posledních minut,“ dodal.

„Podařil se nám vstup do zápasu, bohužel nám nefungovala obrana, odevzdávali jsme soupeři zadarmo balony,“ zlobil se trenér Opavy David Klapetek. „Jsem rád, že i přesto se nám podařilo dotáhnout utkání do vítězného konce.

BK Breda & Weinstein Opava – BK Loko Interconex Plzeň 89:82 (36:20, 47:42, 66:59)
Body: Dokoupil 33, Blažek 14, Kolovrat 14, Klečka 9, Šiřina 9, Vaňák 5, Gudelj 3, Miklósik 2 – Pecka 16, Kozlík 15, Kubizňák 15, Kovanda 12, Vrubl 12, Honomichl 6, Suchý 4, Tóth 2. Rozhodčí: Vrážel, Kapl, Jedlička. Chyby: 19:28. Trestné hody: 30/26:11/9. Trojky: 9:5. Diváci: 401. Nejlepší hráč: Petr Dokoupil