Trenér Opavy David Klapetek se na tiskové konferenci po zápase s bratislavským Interem rozplýval nad zlepšenou hrou svých svěřenců. Soudě podle úvodních minut duelu s Ústím nad Labem nebyla jeho slova vůbec zcestná. Slezany opět držel nad vodou Petr Dokoupil, který v posledních kolech podává vskutku nadstandardní výkony.

V průběhu první čtvrtky ovšem pracoval výborně celý tým. Hosté brzy zaznamenali pět faulů, z čehož svěřenci Davida Klapetka těžili. Před druhou periodou vedli 28:22.

Během jedenácté minuty se fanoušek pohledných basketbalových akcí nabažil do sytosti. Jakub Šiřina postupoval sám na koš. Zadovkou našel Milana Kolovrata, jenž perfektně zasmečoval. Záhy se Severočeši i zásluhou Reinbergrovy trojky dostali na dostřel, avšak střelecký účet jejich největšího esa - Thadduse McFaddena - zůstával stále v normě.

Opava bojovala, co jí síly stačily. Důkazem tomu budiž i Šiřinův úspěšný dvojtakt za hranicí sebeobětování, po němž se autor ocitl na zemi trochu otřesený. Domácí si nakonec do druhého poločasu donesli pětibodové vedení, když po prvních dvaceti minutách platil stav 50:45.

Pětibodové vedení domácích padlo během úvodních čtyř minut druhého dějství. Na 52:52 vyrovnával proměněnou šestkou exopovský Tomáš Hrubý, druhým pokusem ale pohrdl. Slezané na kolena nepadli, jejich prapor zvedl trojkou Šiřina, to byla ale poslední světlá událost z domácí strany.

Ve 29. minutě šly do vedení ústecké Pandy zásluhou trojky Reinbergra, a po třech čtvrtinách svítil na ukazateli skóre stav 68:73.

Na začátku čtvrté desetiminutovky to s Klapetkovým výběrem nevypadalo vůbec dobře, jeho svěřenci připomínali na palubovce leklé ryby. Dvakrát během chvilky selhali v útoku a Sluneta měla rázem uklidňující devítibodový náskok. Tři minuty nebyli schopni dát Opavští koš. A když už se z trojkové vzdálenosti trefil Klečka, přišly dva neúspěšné útoky domácích a Ústí vedlo rázem o dvanáct bodů. Opava se sesypala a dá se říci, že baráž už má téměř jistou.

„Jsme spokojeni s výsledkem a také s výkonem z druhého poločasu,“ řekl trenér Ústí nad Labem Roman Bednář. „V prvním poločase jsme byli špatní na obranné polovině, náš výkon byl bezkrevný. Druhá dvacetiminutovka byla ale jiná, zlepšili jsme se a zaslouženě vyhráli,“ pousmál se ústecký kouč.

„Trápily nás útočné doskoky. Ve druhém poločase jsme přestali hrát, ve čtvrté čtvrtině jsme úplně odpadli, nebyli jsme schopni zastavit soupeře, a to ani za cenu faulu,“ pronesl sklesle trenér Opavy David Klapetek.

BK Opava – Ústí nad Labem 82:102 (28:22, 50:45, 68:73)
Body: Klečka 18, Šiřina 14, Dokoupil 13, Vaňák 11, Blažek 8, Kolovrat 6, Miklósik 5, Strnisko 5, Gudelj 2 – Gottselig 20, Reese 20, Reinberger 18, McFadden 15, Hrubý 11, Fohler 7, Pištěcký 5, Holanda 4, Hejl 2. Rozhodčí: Kurz, Holubek, Večeřa. Chyby: 17:22. Trestné hody: 25/21:22/19. Trojky: 7:9. Diváci: 400. Nejlepší hráč: Štěpán Reinberger