Slezané ale dokázali, že Vysokoškoláci jsou hratelní, ve středu mají na domácí palubovce šanci sérii hranou na dva vítězné zápasy vyrovnat.

Účet zápasu otevřel trojkou opavský Blažek. Slezané hýřili pohybem a z jejich hry byla cítit chuť. Když udělali pět bodů v řadě, díky trojce Sokolovského a dvoubodovému obnosu Kramného, vedli 7:14. Domácí dokázali z náskoku něco umazat, ale i ve druhé čtvrtině to byla Opava, kdo si udržoval vedení.

Nicméně v dresu USK řádil Stanislav Votroubek, když byl jeho tým v krizi, dokázal ho nakopnout. Pražané dali během zápasu pět trojek, všechny zaznamenal právě Votroubek.

Chleba se lámal ve čtvrté čtvrtině. Šest minut před koncem se podařilo USK skóre srovnat, jak jinak než Votroubkem. Opavští se dokázali ještě utrhnout na čtyři body a mohli vést i o šest bodů, jenomže Šiřinův nájezd pod koš vytouženou dvojkou neskončil.

USK podržel trojkou Votroubek a Opavští znervózněli. Nebyli schopni dát koš a to byla voda na mlýn soupeři, který šel do sedmibodového trháku a závěr utkání si pohlídal.

„Zápas se vyvíjel pro nás. Zvládli jsme první čtvrtinu, kterou má USK výbornou," začal utkání hodnotit opavský křídelník Petr Dokoupil. „Bohužel ve čtvrté čtvrtině na nás dolehla krize, nebyli jsme schopni dát koš, je to obrovská škoda," smutnil opavský basketbalista a dodal: „Ve středu vyhrajeme a do Prahy se vrátíme. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří do Prahy dorazili. Měli jsme díky nim silnější kotel než domácí."

Trenér BK Opava Petr Czudek po zápase jen těžko hledal slova. „Soupeř působil nervózním dojmem. Škoda, že jsme neutekli více, než na sedm bodů, možná bychom zápas dotáhli do vítězného konce," povzdechl si opavský trenér a pokračoval: „X-faktorem zápasu byl Votroubek, v kritických chvílích svůj tým podržel, navíc od čtvrté čtvrtiny začal i bránit. My jsme nebyli schopni v závěru dát koš. Nic ale nebalíme, balón je na naší straně, ve středu musíme vyhrát, soupeř je hratelný."

USK Praha - BK Opava 76:67 (14:19, 34:38, 51:56)
Body: Votroubek 25, Meno 16, Mareš 11, Slavík 8, Šotnar 7, Feštr 6, Vocetka 2, Cvek 1 – Sokolovský 16, Blažek, Šiřina oba 12, Dokoupil 9, Kramný 8, Martin 8, Vaňák 2. Rozhodčí: Lukeš, Macela, Kučerová. Fauly: 15:22. TH: 20/15:16/13. Střelba za 2 body: 41/23:46/18. Trojky: 5:6. Doskoky: 42:30. 5 chyb: 40. Kramný. Nejlepší hráč: Stanislav Votroubek (USK Praha). Stav série: 1:0.