Trenér David Klapetek už mohl do hry poslat Michala Čarneckého, což ale neplatilo v případě Branislava Brlitě. „Braňo ještě potřebuje dva týdny klid. Nechceme nic uspěchat, pro nás bude důležité, aby byl připravený na playoff.“

Začátek zápasu nezachytil Slezany zrovna v nejlepším rozpoložení. „Po celou první čtvrtinu jsme tahali za kratší konec, ale počáteční náskok domácích se nám podařilo vymazat,“ poznamenal opavský trenér David Klapetek.

Druhá čtvrtina se odehrála pod dirigentskou taktovkou hostujícího výběru. „Vycházelo nám téměř všechno, od dobré obrany po úspěšné kombinace,“ pochvaloval si trenér. Ani na začátku druhého poločasu nic nenasvědčovalo tomu, že by se měli Vyskoškoláci nadechovat k obratu. „Kontrolovali jsme hru, bohužel v závěru třetí čtvrtiny došlo v naší hře k výpadku,“ přiznal trenér BK Opava.

Na druhé straně začali chytat dech Bjegovič s Kotasem a Pražané rázem ožili.

Ve čtvrté čtvrtině přišel jeden z opavských zkratů. Hned tři hráči v řadě pohořeli na šestkových pokusech. „Místo toho, abychom naše vedení navýšili, sami jsme znervózněli a rázem se nám přestalo dařit,“ pokračoval v rozboru Klapetek. Hruban se Šotnarem stále úspěšněji hledali v dobrých střeleckých pokusech Kotase a ten jak je známo mířil přesně.

Když už byli Scalabroniho chlapci na dostřel a pomalu se chystali převzít vládu nad koncovkou, zaúřadovala slovenská zkušenost v podobě Marka Štece. „Mára dal těžkou trojku a ta nám hodně pomohla. V závěru tak byli domácí nuceni jít do rizika a my jsme už utkání nepustili,“ vydechl si Klapetek, který ocenil týmový výkon celého mužstva.

Hodně byl ale vidět zmiňovaný Štec a také Blažek, v obraně se blýskl čtyřmi bloky Miklóšik. „Jsem rád, že jsme navázali na předchozí domácí výhry. Svým způsobem nám pomohl i pohárový duel s Nymurkem,“ uzavřel David Klapetek.

USK Praha - BK Breda & Weinstein Opava 65:73 (15:15, 24:39, 48:61)
Body: Kotas 17, Bjegovic 16, Vyoral 11, Hruban 7, Mareš 5, Šotnar 5, Klimeš 2, Slavík 1, Šťastný 1 - Štec 18, Blažek 16, Dygrýn 8, Kratochvíl 6, Vaňák 6, Čarnecký 5, Klečka 5, Šiřina 4, Strnisko 3, Miklósik 2. Trojky: 4:7. TH: 25/21:25/14. Chyby: 20:22. Rozhodčí: Macela, Nejezchleb, Baudyš. Nejlepší hráč: Marek Štec.