Republikový závod se jel v Kolíně a zároveň byl devátým dílem seriálu národního poháru Toi Toi cup. Pro zlato si dojel letošní suverén celého podniku Radek Polnický z Empella Czech teamu. Kromě třetího Lasáka měla Opava zastoupení ještě v podobě Petra Hampla, který dojel na sedmnácté příčce. Samotný závod se jel na 3,5 kilometru dlouhé trati.

„Ihned na startu ujela tříčlenná skupina, která si na své pronásledovatele vytvořila jednominutový náskok,“ ohlížel se za závodem Lasákův trenér Jaroslav Konečný. Podle trenérových slov měl Matěj na víc než na bronzovou medaili. „Provázelo ho silné nachlazení. Vzhledem k dopingové kontrole ale nemohl být intenzivněji léčen. Myslím si, že kdyby byl zcela fit, mohlo by být jeho konečné umístění ještě lepší,“ podotkl Konečný.

Standardní výkon jeho oddílového kolegy Petra Hampla katapultoval Sundance ještě na výbornou pátou příčku mezi týmy. Těch startovalo celkem třiadvacet a zastoupení v závodě měli vedle Čechů také Slováci a Němci. V celkovém hodnocení Národního poháru si Lasák ještě o jednu příčku polepšil, Hampel byl třiadvacátý. V kategorii juniorů repreznatoval Opavské Břetislav Rohel. Na republice obsadil dvaadvacátou příčku, v poháru mu pak patřila šestadvacátá pozice.