Jako první se představí v pátek od 18.00 na hřišti Brušperku Malé Hoštice s Krmelínem. Medvědům se poslední zápasy dvakrát nepovedly a byli katapultováni do spodních pater tabulky a i oni se budou zpovídat ze sestupové otázky.

Vrchol nastal před Vánoci, kdy neporazili ani jeden z nejhorších ligových týmů – Českou Ves. Prohráli 12:7 a krize se ještě prohloubila. „Hodně kruté, ale asi spravedlivé vítězství České Vsi. Chtěli jsme vyhrát, protože soupeř se nacházel u spodu tabulky.

Domácí jsou na své podmínky dobře zvyklí, z čehož dokážou těžit. Medvědi hrají pokaždé v jiném složení, což se nezdravě podepisuje pod našimi výsledky. Chtělo by to trochu ustálit sestavu, jelikož se nás již týká otázka sestupu,“ prozradil po utkání s Českou Vsí brankář Hoštic Petr Souček.

Krmelín v minulém kole nestačil na Brušperk, ovšem v tomto klání s Medvědy bude mírným favoritem, i když oba soupeře dělí v tabulce pouhé dva body. Až v úterý nastoupí na hřišti Vysoké školy báňské v Ostravě Ferram Opava, aby změřil síly s místními Zvěřáky.

Družina Miroslava Tůmy by mohla domácí předčít. Na vysokoškolské palubovce vytasí zbraně podruhé za sebou a bude doufat, že smaže předvánoční remízu s VŠB-TU Ostrava, s níž uhrála bod za výsledek 2:2. Opava zde vedla již 2:0, ale po druhém zásahu jakoby se odporoučela. „Bohužel druhá branka ovlivnila náš doposud dobrý herní projev, který se následně začal pomalu, ale jistě vytrácet,“ komentoval trenér Miroslav Tůma a jedním vrzem dodal:

„Mírnou územní převahu v druhém poločase měl domácí tým. Hráči byli velmi pohybliví, čímž nám působili nemalé potíže. Je však pravda, že výkon Opavských nebyl kdovíjaký. Remíza je na každý pád spravedlivá.“

Co říci k mužstvu Zvěřáků? Jedná se o mužstvo, které se sice nachází v tabulkovém vyjádření až za Ferramem, ale tříbodovou ztrátu nelze ani zdaleka označit za propastnou. I z tohoto pohledu budou mít Opaváci co dělat, aby na druhý pokus dobyli tvrz v podobě hřiště Vysoké školy báňské v Ostravě.

Program 12. kola: SK Krmelín – Medvědi Malé Hoštice, pátek 9.1. 18.00. Zvěřáci Ostrava – Ferram Opava, úterý 13.1. 19.15.

(dus)