Trenér Ferramu Miroslav Tůma neměl po zápase mnoho důvodů k radosti. „Šli jsme do toho s tím, že bychom mohli konečně vyhrát, ale opak byl pravdou,“ přiblížil předzápasové ambice. Ferram se přitom od začátku neukazoval ve špatném světle. Prvních deset minut měl více ze hry, a kdyby nespálil některé dobré příležitosti, kdo ví, jak by to nakonec dopadlo. Bohužel pravidlo „nedáš, dostaneš“ platilo i v sobotu večer.

Soupeř v 15. respektive 19. minutě zasadil dvě těžké rány v podobě dvou vstřelených gólů. Stavem 0:2 pro hosty skončil i první poločas. O přestávce kouč Tůma nabádal své svěřence, aby začali Brno více napadat. Kýžené ovoce se dostavilo. Po pěkné akci na dva doteky nejprve snížil střelou z pěti metrů Chmel a zanedlouho Opava dokonce vyrovnala, když přečíslení tři na jednoho využil Bartošák poté, co hlavou přesně dorážel.

Z pohledu Slezanů to ovšem bylo vše. Díky zbytečným chybám následně domácí pustili Jihomoravany znovu do zápasu a Nasan šel do vedení 4:2. Ferram v tu chvíli byl dost nahlodaný a neproměnil ani penaltu. Zbylé dvě branky hostů už znamenaly logické vyústění nepříjemné situace. Ukazatele skóre se tak zastavily v poměru 2:6 pro Brno.

Lodivod Opavy Miroslav Tůma neskrýval po zápase zklamání: „Byl to bezkrevný výkon. Nedali jsme do toho srdce. Před námi stál jeden z nejlehčích protivníků, jaké jen může druhá liga nabídnout. Nasan hrál velmi dobře po taktické stránce, soustředil se na obranu a spoléhal na brejky. Výhru si zasloužil.“

Ferram Opava vers. Nasan okruh Brno 2:6 (0:2) Branky Opavy: 27. Chmel, 30. Bartošák Opava: Heider – Marec, Bartošák, Žurek, Sedlář, Kokeš, Chmel, Maloch, Prášil

Velice ukřivděně se mohou cítit futsalisté Malých Hoštic. V pátek odjeli do Havířova, aby se v přímém zápase o záchranu v soutěži utkali s tamní Slavií. Za normálních okolností by byli Medvědi nejspíš rovnocenným soupeřem. Jenže? „Domácí získali do mužstva celou čtyřku z Mikesky Ostrava. Tedy z mužstva, které sestoupilo z nejvyšší soutěže. Na přestupu se podílelo druhé Tango Brno. Vše se událo jen dva týdny před utkáním Havířova s vedoucím mužstvem ligy brněnským Helasem,“ vylíčil rozhořčení útočník Malých Hoštic Martin Sebrala.

Noví hráči z Mikesky, mezi nimiž se nacházeli špičkoví futsalisté typu Mičkal nebo Halamíček, ukázali naplno své kvality. Jak by také ne, deset let již hrají spolu, a to se proti hoštickému celku naplno projevilo. První poločas vyhráli domácí naprosto s přehledem 6:0 a bylo prakticky po utkání. Druhé dějství bylo už jen formalitou. Hořkost porážky nezmírnil ani gól Milana Palucha, jenž po narážečce se Stanislavem Barankem snižoval na konečných 10:1. Prohra v Havířově tak tři kola před koncem nedává hrajícímu trenérovi Danielu Hegerovi a jeho družině příliš optimistické vyhlídky, neboť Medvědi v tomto zápase hráli i o dobré skóre.

Osud ovšem Hoštické nešetřil. „Jejich pohyby byly automatické. Myjsme byli v průběhu utkání pasováni do rolí pouhých diváků. Kdyby za ně nenastoupili bývalí futsalisté Mikesky, troufnu si říct, že bychom je porazili, jelikož hra Havířova nám vyhovovala. Vždyť na devíti z deseti gólů se podílela výhradně nová havířovská řada,“ trpce okomentoval prohru Martin Sebrala.

Slavie Havířov vers. Medvědi Malé Hoštice 10:1 (6:0) Branka Malých Hoštic: 39. Paluch Malé Hoštice: Souček – Gargoš, Kůrka, Fuss, Heger, Sebrala, Hrbáč, S. Baranek, Paluch