Hrát na půdě nejlepšího celku divize je obtížný úkol, obzvláště, když vám chybí velká část základního kádru. „Hradec a Kravaře hráli mistrovská utkání, a nemohli tak uvolnit některé své hráče, což pro nás znamenalo, že musíme povolat i ty hráče, kteří za nás ještě neodehráli jedno jediné utkání,“ vysvětluje situaci před utkáním prezident klubu Medvědů Rostislav Klinger.

I přes citelné oslabení kádru dokázaly Hoštice dokonale zaskočit svého soka a po pěti minutách hry nad ním vedly už 2:0 a domácí fanoušci, kteří se těšili na oslavy postupu, byli řádně opaření. Dvě krásné a přesné střely z rychlého protiútoku předvedli Babic s Kurkou, a potěšili tak svého kouče, který měl se sestavením týmu velké potíže.

„Asi nečekali, že i s takovou sestavou budeme schopni hrát dobrý futsal a podcenili nás,“ hledal důvody onoho skvělého vstupu do utkání Klinger. Jenže postupem času se začal projevovat fakt, že Medvědi nejsou v tomto složení vůbec sehraní, a navíc mnohým hráčům začaly docházet síly, což byla voda na mlýn útočníkům Jeseníku, který ještě do poločasu stav utkání otočil ve svůj prospěch.

„Bylo to samozřejmě velmi těžké, domácí byli na toto utkání skvěle připraveni, veděli, že mohou slavit postup, a tak přišla spousta fanoušků a všude kolem byla také média. Chtěli jsme uspět, ale tým opravdu nestíhal fyzicky, což se v druhém poločase projevilo ještě výrazněji.“

Druhá půle opravdu hostům vůbec nevyšla, když už po necelé minutě hry inkasovali hned dvě branky a věděli, že utkání je rozhodnuto. Poslední branku Medvědů vstřelil dvě minuty před koncem Schafartzik, který vyzrál na brankáře soupeře a uklidil míč do prázdné branky. Utkání tak nakonec dopadlo lépe pro Jeseník, který se mohl radovat společně s fanoušky z postupu, kdežto Malé Hoštice musejí přemýšlet nad posledními dvěma koly, kde se bude rozhodovat o tom, zda sestoupí, či zda se zachrání.

„Musíme se soustředit na zápas s Českou Vsí, kde budeme chtít samozřejmě vyhrát, a přiblížit se tak záchraně,“ slibuje Rostislav Klinger. Do konce sezony chybí Medvědům z Malých Hoštic pouhá dvě utkání, a to s poslední Českou Vsí a předposledním Ferramem Opava, který je zároveň také jejich největším soupeřem v boji o udržení.

Gamaspol Jeseník - Medvědi Malé Hoštice 8:3 (3:2)
Branky: Babic, Kurka, Schafartzik
Medvědi: Ballok – Kurka, Harazim, Polovský, Staníček, Schafartzik, Babic.

Petr Večeřa