Počasí ukázalo vlídnou tvář a diváci nadšeně tleskali předvedeným výkonům.

„Skvělá atmosféra panovala i mezi jezdci, kteří před rivalitou upřednostňovali kolegialitu a vzájemně si pomáhali. Kromě soupeřů jsou i dobrými kamarády a to je ve sportu hodně důležité,“ spokojeně konstatuje šéf opavského jezdeckého klubu Vladimír Hruška.

Zástupci opavského klubu odvedli dobrou práci

Koním se dobře skákalo možná i proto, že pořadatelé písčitý povrch kolbiště předem svědomitě stříkali, aby získal potřebnou pevnost.

O pořadí rozhodlo rozeskakování a to první tři umístění zvládli čistě, takže byl důležitý čas. První místo si odvezla dvojice Veronika Jelínková s Foreverem z JK Sever Brno a jelikož tato jezdkyně vyhrála před dvěma roky i Velkou cenu Opavy, je jisté, že se jí na opavském kolbišti daří.

Na druhém místě skončil Marek Hentšel s Pandrholem z JK Baník Ostrava a třetí místo obsadil domácí Jiří Hruška a Orida-M. Další opavská jezdkyně Vladislava Humplíková s Buenou Utopií získala sedmé místo.

Závodní aktivity Opavanů Memoriálem nekončí

Oba opavské borce teď čeká ještě velký parkurový závod v Šamoríně a v neděli 27. srpna budou obhajovat dobré jméno svého klubu na tradiční Velké ceně Opavy, která se uskuteční opět v areálu opavského Jezdeckého klubu.

„Do Šamorína se už moc těšíme, protože tam mají jeden z nejhezčích areálů v Evropě. Na Velké ceně Opavy divákům nabídneme kromě dokonalého sportovního zážitku i křest tří našich hříbat,“ dodává Vladimír Hruška.