Trofeje z těchto šampionátů a fotodokumentaci největších úspěchů Rudolfa Širockého a opavského nohejbalu mohli diváci vidět i přímo v hale. A také na palubovce se bylo na co dívat.

Turnaje se zúčastnilo několik mistrů světa, Evropy a České republiky v dospělé i juniorské kategorii, včetně téměř kompletního kádru týmu Vsetína, který v roce 2017 a 2018 vyhrál českou nejvyšší soutěž.

Marko Radič při děkovačce fotbalistů Opavy. Ilustrační foto.
Marko Radič do nejvyšší slovenské ligy

Do bojů zasáhla také „retro“ sestava hráčů, kteří pod vedením Rudolfa Širockého působili, a to pod názvem „Rudolfova smečka“. Mezi nimi také jeho syn Jan a vnuk Ondřej, pořadatelé turnaje. 

Zřejmě nejzářivější hvězdou, která se akce zúčastnila, byl Ladislav Stupák, mimo jiné mistr světa v dresu slovenské reprezentace. Se svým reprezentačním kolegou Sylvainem Galusem a Rudolfem Vichtorou se jako tým Vsetína dostali až do finále.

Tam však v dramatické koncovce našli přemožitele. Tím se stali Švagři, kteří si ve čtvrtfinále poradili také s Rudolfovou smečkou. V dresu Švagrů zářil svým akrobatickým stylem zejména Jan Chalupa (pozn. red. název Švagři oslavuje poměr Jana Chalupy se sestrou svých spoluhráčů, a tedy příslib dalšího pokračování skvělých nohejbalových genů), kterého doplnili bratři Miroslav, Stanislav a Martin Tomkové s Tomášem Valou.

Josef Hnaníček.
Josef Hnaníček: Opava? Výzva zachránit ligu

Na třetím místě se umístil tým Výškovic ve složení Jan Šlézar, Tomáš Ertelt a Radim Adámek. „Turnaj byl velmi pěkný a vydařený, i pres zranění spoluhráče jsme se v turnaji dostávali od zápasu k zápasu dále a nakonec i trochu překvapili favorizovanou trojku Vsetína“ zhodnotil průběh turnaje Jan Chalupa.

„Na turnaji bylo super. Za rok přijedu zase,“ přidal se k pozitivnímu hodnocení akce také Ladislav Stupák. (ok)