„Turnajem si chceme připomenout památku Lubomíra Bednárka a Karla Dihla, těchto bývalých funkcionářů svých klubů a dobrých kamarádů, kteří nás v mladém věku před sedmi lety v tomto vánočním čase navždy opustili,“ vysvětlil důvod memoriálu předseda šachistů TJ Slezan Karel Záleský.

Pořadatelům se prezentovalo celkem 23 hráčů, kteří se následně utkali v sedmikolovém rapid turnaji švýcarským systémem 2 x 15 min na partii. Přesto, že prakticky celé startovní pole tvořili reprezentanti dolnobenešovského a pořádajícího opavského oddílu, nejlepším se podle předpokladů ukázal mezinárodní mistr Radomír Caletka z ŠK Slavoj Poruba, který získal šest bodů.

Druhý v pořadí, Karel Záleský z ŠK Slezan, sice získal také šest bodů, ale v dílčím hodnocení přece jen trošku zaostal. Třetím nejlepším byl Štefan Rakús z Dolního Benešova, který za prvními dvěma ztratil o bod více. Výjimkou ve startovní listině pak byl Pavel Pavera z ŠK 1935 Bolatice, který ale uhrál jen dva body a skončil předposlední.

„Turnaj proběhl v pohodové atmosféře, a ačkoliv se nehrálo o žádné ceny, s výjimkou trvale putovního poháru za první místo, tak se bojovalo v každé partii aspoň o umístění a o radost z dobré hry,“ komentuje turnaj druhý nejúspěšnější muž konečného pořadí Karel Záleský.

Ten dokonce chvíli vedl, ale nakonec se musel spokojit právě s pomyslným stříbrem: „Mně se v turnaji podařilo dostat do vedení po čtvrtém kole, kdy se mi podařilo porazit prvního nasazeného Radomíra Caletku. V šestém kole jsem ale jednu partii prohrál, a tak o prvním místě rozhodlo nakonec až pomocné hodnocení, které jsem měl horší než vítěz turnaje. Společně s Caletkou jsme pak ještě v bughouse šachu porazili domácí dvojici Rakús a Suchánek 10:5.“