Nyní v pořadí dvanáctý závod bude odstartován v sobotu 8. června úderem desáté hodiny v Kietrzi za místním gymnáziem a účastníci poběží trasu s kombinovaným povrchem asfalt, tráva, šotolina, vedoucí přes obce Sciborzyce Wielke, Rohov, Sudice, Třebom a zpět do Kietrze.

Po proběhnutí cílem budou mít v nohách úctyhodných 21, 097 kilometru. Závod má kromě podpory fyzické aktivity význam i pro integraci obyvatel příhraničních měst a obcí. „Současně propaguje pořadatelské obce Ketř a Rohov včetně polského okresu Glubčice a Opolského Vojevodství a našeho Moravskoslezského kraje,“ přibližuje význam akce rohovský starosta Daniel Procházka.

K účasti v půlmaratonu se zájemci mohou přihlásit buď osobně před závodem nebo v předstihu na webu www.rohov.cz, kde najdou i podrobné propozice. Podmínkou účasti je věk od 18 let a podpis čestného prohlášení závodníka, že je zdravý a startuje na vlastní riziko. Půlmaratón Kietrz – Rohov je financovaný z rozpočtů obce Rohov, města Kietrz, sponzory a Moravskoslezským krajem z programu Podpora významných sportovních akcí v Moravskoslezském kraji 2019.