„Podle mého rozhodla naše obrana. Byli jsme agresivní, spadly nám tam těžké střely v útoku. Opava celkem znervózněla. Dostali jsme se na koně a ve druhé půlce se výsledek dařilo kontrolovat. Domácí potom již neměli šanci,“ ohlédl se za zápasem Michal Čarnecký.

V létě opouštěl slezskou metropoli jako volný hráč. V sobotu se znovu vrátil, v zádech cítil zvláštní mrazení. „Cítil jsem zvláštní pocit. Přece jen na těch šest let strávených v Opavě se zapomenout nedá,“ podotkl šestadvacetiletý reprezentant. „Jsem rád, že nám utkání vyšlo a v poklidu jsme dokráčeli k výhře,“ dodal krnovský rodák.

Pardubice patří k českým velkoklubům, hrají evropské poháry a i na české basketbalové scéně mají ty nejvyšší ambice. „Zatím se nám daří, v kabině je výborná parta,“ poznamenal Michal Čarnecký. „Je poznat, že na každý zápas se připravujeme úplně jinak. Hlavně vyhráváme. Z výhry máte úplně odlišný pocit než z prohry. Opavské kluky lituju, protože doposud poznali chuť vítězství pouze jednou. Mají několik porážek a nějaká psychická deka na nich určitě bude ležet,“ pokračuje Čarnecký, který se zatím v silné konkurenci prosazuje a má i solidní minutáž.

„Cítím se lépe jak po fyzické tak po psychické stránce,“ pochvaluje si pardubický rozehrávač a vzápětí přetáčí řeč směrem na Opavu: „Na Opavu nemůžu říct křivého slova. Byl jsem tady spokojený a moc se mi zde líbilo. Každopádně jsem dostal nový impuls, nové spoluhráče, nového trenéra. Zažívám něco jiného a myslím, že mi to zatím prospívá.“

Pardubičtí mají letos hodně silný tým a společně s Prostějovem by měli šlapat na paty milionářskému Nymburku. “Nymburk několik let ukazuje, že má skutečně silný tým. My se nejprve musíme pokusit dostat do finále. Přece jenom je tady čtvrtfinále a semifinále, takže cesta nebude rozhodně snadná. Můžeme narazit na Děčín nebo Prostějov. Uvidíme, jak nám bude přát štěstí,“ podotkl šestadvacetiletý basketbalista.

To Opavští mají letos zcela jiné starosti. S jednou výhrou se prozatím krčí na posledním místě tabulky. „Přeju jim, aby se zvedli. Všechny v Opavě znám a vím, jaký hrají basketbal. Mají nádhernou halu, vynikající fanoušky. Na každý pád to bude těžké, jelikož začala druhá polovina soutěže a utkání do konce základní části už moc nezbývá,“ uzavřel krátké povídání po sobotním duelu bývalý opavský rozehrávač.

Petr Dušek, Roman Brhel