Skvěle zastoupil Martina Gniadka, který měl problém s fauly. Byl velmi platným v obraně i v útoku. Navíc svůj dobrý výkon okořenil double-double za sedmnáct bodů a deset doskoků. Po zápase kravařský rodák rozdával úsměvy. „Nikdo nečekal, že tady dvakrát vyhrajeme. Teď to musíme potvrdit doma. Osobně se už do Pardubic vracet nechci,“ má jasno autor sedmnácti opavských bodů z druhého zápasu.

Mirku, druhý zápas v Pardubicích byl váš…
To bych netvrdil. Vyhráli jsme díky týmovosti. Jsem rád, že jsem svým výkonem k tomu mohl přispět. Cítil jsem se dobře.

Zaznamenat double-double v semifinálové sérii, obzvlášť s Pardubicemi, se hodně počítá…
Abych pravdu řekl, vůbec jsem osobní statistiky neřešil. Když jsem se ve třetí čtvrtině podíval na tabuli, byl jsem zaskočen, kolik tam mám bodů. Byl to asi jeden z mých nejpovedenějších zápasů.

Asi málokdo čekal, že v Pardubicích dvakrát vyhrajete…
Nečekal. Chtěli jsme v Pardubicích urvat jednu výhru, když se nám to podařilo hned v prvním zápase, chtěli jsme vyhrát i podruhé. Jak se říká, s jídlem roste chuť. Základem úspěchu byl fakt, že jsme přesně plnili, co trenér po nás chtěl. V prvním utkání se nám dařilo na doskoku. Celkově jsme i dobře bránili. Jasně se ukazuje, že play-off je úplně jiná soutěž. Rozhodují v ní maličkosti.

Dvěma výhrami jste udělali důležitý krok k postupu do finále…
Pozor, rozhodnuto zdaleka není. Pardubice mají kvalitní tým ze zkušených hráčů. Musíme být pořád maximálně koncentrovaní.

Psychická výhoda je ale na straně Opavy…
To ano. Bylo vidět, že po našem prvním vítězství byl soupeř rozhozený. Doufám, že teď je ještě více. Naší devízou je silná lavička. Myslím, že může být rozhodujícím faktorem celé soutěže.

Dvě vítězství v Pardubicích jsou nejlepší pozvánkou na domácí duely…
To ano. Věřím, že diváci přijdou a bude to pravé žluté peklo. Jen se z toho nesmíme podělat.

Roman Skuhravý
Roman Skuhravý: Bude to dobrý fotbal