Spolupořadatelkou opavské akce je známá cvičitelka Věra Macošková a její klub Sport perfekt. Akce se uskuteční od 10 hodin ve sportovní hale Základní školy na Mařádkově ulici.

„Ženy a dívky si tak budou moci zacvičit s populárními lektory,“ říká Věra Macošková.

A kdo bude v Opavě k vidění? Lektor aerobiku Roman Ondrášek, úřadující Miss aerobik Táňa Bednářová, I.vicemiss aerobik Michaela Benková a II. vicemiss aerobik Alena Pšejová. Pořadatelé vyšli vstříc zájmu dívek a žen a rozšířili program „tourky“ o další lekce aerobiku. A tak v každém městě se dostanou ke slovu i další lektoři aerobiku jako hosté Romana Ondráška, v Opavě to bude právě Věra Macošková.

„Navíc si mohou přijít zacvičit dívky a ženy, které se nechtějí zapojit do soutěžního programu Miss aerobik tour 2009 o postupová místa do dalších kol Miss aerobik 2009. Další novinkou je, že o titul Missis aerobik mohou od letošního roku soutěžit ženy, které dosáhly věku 31 let a více,“ uvedla dále Macošková.

Z každého města postupuje do celostátního kola v Praze vždy 10 dívek, na základě krátkého rozhovoru s moderátorem porota rozhoduje o prvních třech nejúspěšnějších dívkách, které dostanou zajímavé ceny.

Moderátorem akce je Vlasta Korec.