Rozhodující náskok si vytvořily šesti góly v prostřední části. Australanky vždy po vstřeleném gólu chvíli pookřály, ale pak se režie zápasu vrátila opět do rukou Rusek. Ty si ještě zahrají o konečnou devátou pozici, Austrálie bude nejlépe jedenáctá.

Austrálie – Rusko 4:11 (1:2, 1:6, 2:3)

Branky a nahrávky: 4. Quaifeová, 40. Quaifeová (Laidlerová), 45. Sampeyová (Cameronová F.), 56. Anneseová (Cameronová B.) – 4. Dolgoborovová (Serebryakovová), 7. Rodinová, 23. Pushkinová, 27. Okulovová (Zhuravlevová), 33. Pelevinová, 37. Okulovová (Rodinová), 37. Svalová (Zhidková), 39. Pelevinová (Svalová), 41. Viktorovová (Rodinová), 53. Svalová (Dolgoborodová), 59. Zhidková (Svalová) 

V dalším utkání ve skupině o 9. až 12. místo se střetly Dánky se Slovenkami.

Naše východní sousedky měly vynikající nástup do utkání. Ve třinácté minutě vedly 3:0 a zdálo se, že kontrolují zápas. Jednu branku vstřelila i hráčka Vítkovic Michaela Šponiarová. Dánským reprezentantkám se ještě před první sirénou podařilo snížit na 3:1. Prostřední třetina skončila bez branek a v poslední části se začaly dít věci. Deset minut před koncem se Dánky dostaly do kontaktu a v padesáté šesté minutě vyrovnaly. Šlo se do prodloužení. V něm měly Slovenky možnost jet trestné střílení. Alexandru Ferencovou ale vychytala brankářka Bjerregaardová.

V sedmé minutě nastavení se slovenské florbalistky přece jen mohly radovat. Střelu Košturiakové vyrazila gólmanky jen k Hutirové, která poslala Slovensko do boje o konečnou devátou pozici. V tomto duelu Slovenky narazí na Rusko.

Dánsko – Slovensko 3:4pp (1:3, 0:0, 2:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Bengtssonová (Di Nardová), 50. Gronbechová (Di Nardová), 56. Faurholtová (Bengtssonová) – 4. Hutirová (Šponiarová M.), 11. Šponiarová M. (Hutirová), 13. Ďuríková (Tardíková), 67. Hutirová (Košturiaková)

V souboji florbalových trpaslíků ve skupině o 13. až 16. místo se potkaly dva celky z Asie. Jihokorejky se sice hned ve druhé minutě ujaly vedení, ale Japonsko mělo připravenu bleskovou odpověď. Navíc už v první třetině japonské reprezentantky ukázaly, že jsou lepším týmem. Pro oko diváka to sice nebyl příliš oku lahodící florbal, ale hráčky ze země vycházejícího slunce byly silnější v osobních soubojích a ve druhé části svůj náskok ještě navýšily. Poslední třetina už branku nepřinesla.

Jižní Korea – Japonsko 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. S. Park – 3. Sawaguchiová (Gotová), 6. Murataová (Gotová), 9. Y. Takahashiová (Idaová), 30. Gotová (Sawaguchiová), 30. Murataová (Sugayaová)

Čtvrtfinále č. 3

Česko – Polsko 10:1 (3:0, 4:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Černá (Čapková), 9. Paulovičová (Žůrková), 14. Jarolímová (Černá), 21. Černá (Jarolímová), 25. Jarolímová (Hyršlová), 37. Sládečková (Hyršlová), 40. Urbánková (Šteglová), 41. Urbánková (Billá), 47. Urbánková (Šteglová), 60. Šteglová (Billá) – 42. Krzywaková (Timeková) - více o zápase zde

Velice napínavý duel se odehrál ve skupině o umístění mezi Kanadou a Maďarskem. Hned v první minutě padla na každé straně jedna branka. Pak se ujaly vedení Kanaďanky, ale Maďarky ještě před první přestávkou vyrovnaly. Druhá třetiny patřila reprezentantkám javorového listu, ale znovu se ukázalo, že ve florbale dvougólové vedení nic neznamená. Maďarsko dokázalo ve třetí části vyrovnat a utkání směřovalo do prodloužení. V něm a jeho osmé munitě rozhodla o vítězství Kanady Victoria Chapmanová.

Kanada – Maďarsko 6:5 (2:2, 3:1, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Leungová (Koová), 6. McKinneyová (Tippingová), 23. McKinneyová (Brownová), 35. McKinneyová, 39. Honeová (Leungová), 68. Chapmanová (Brownová) – 1. Kovacs-Acsaiová (Varadiová), 19. Kovácsová (Harmatová), 36. Kopocsiová (Pecsenyová), 44. Radacsiová (Simonová), 50. Kovácsová (Vertesiová)

Poslední čtvrtfinále mělo jednoznačný průběh. Švýcarky prokázaly svou kvalitu a byly po celou dobu utkání jasně lepším celkem. Favorit získal klid už ve druhé minutě, ale pak se skoro celou první třetinu nemohl prosadit proti houževnaté obraně Německa. Ta ale v průběhu času přece jen povolila a do semifinále podle očekávání postoupila švýcarská reprezentace. O finále si Švýcarky zahrají s Finskem.

Švýcarsko – Německo 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Rüttimannová (Scheideggerová), 17. Stellová (Ulberová), 27. Ulberová (Notzliová), 30. Martiová (Notzliová), 31. Fricková (Scheideggerová), 42. Putziová (Scheideggerová), 49. Rüttimannová (Chalveratová), 56. Ulberová (Martiová)