Šampionát se konal na vodní nádrži Nové Mlýny pod záštitou Jihomoravského kraje. Vítr se měnil od slabého po sílící severovýchodní až ke dvaceti uzlům. „Závěr závodu byl převážně o taktice a fyzické přípravě. Doposud Adél závodila v lodní třídě Optimist, která je určena pro mladé závodníky do patnácti let,“ řekl Michal Rabas, trenér mladé jachtařky. „Její vynikající sportovní výsledky a zkušenosti získané při závodech a soustředěních po celé Evropě se zhodnotily a při přechodu již na juniorskou lodní třídu ILCA 4 získává první tituly,“ pokračoval.

Adéla byla vyhodnocena osobností roku 2020 v kategorii reprezentanti v oblasti sportu města Hlučína a je velkou sportovní nadějí v jachtingu.

Lodní třída ILCA 4 je přípravná lodní třída před olympijskou lodní třídou pro ženy ILCA 6, lišící se pouze plochou plachet. Jachting buduje v závodníkovi sebedůvěru, samostatné rozhodovaní, taktické uvažování a vnímání přírody. Jacht klub Jezero Hlučín rád přivítá nové členy, kteří se chtějí naučit základy jachtingu, kde i úspěšná sportovkyně začínala a působí.