BCM Ostrava – BK Opava 88:66 (11:20, 35:36, 58:53), Paleček 17, Kopf 15, Vícha 10, Baďura 8, Kunčar 7, Kupčík 5, Cagaš 4.

Opavští zaskočili kandidáta na mistrovský titul soustředěnou obranou i úspěšným útokem. Po vyhraném poločase ale nevydrželi se silami do posledních pěti minut, a to rozhodlo o jejich porážce.

TESCOMA Zlín – BK Opava 84:81 (19:16, 42:40, 69:62), Paleček 29, Hulva 16, Kopf 13, Vícha 12, Baďura 7, Kupčík 4.

Ve vyrovnaném utkání rozhodli domácí o svém vítězství díky několika chybám hostujících dorostenců v posledních dvou minutách střetnutí. Opavští tak v extralize obsadili třinácté místo a čeká je barážové dvojutkání s Karvinou.

Zahrají si finále

Basketbaloví žáci Opavy, kategorie U 14, si zajistili postup do finálového turnaje šesti o mistra České republiky, který se odehraje koncem dubna v Litoměřicích.

BK Opava - BK Pardubice 96:52, Hulva 54, Řemelka 11,Černohorský 9, Kořistka 9, Tkačík 7, Nosek 5, Ripel 1.

BK Opava - Sokol Hradec Králové 76:53, Hulva 33, Řemelka, 14, Nosek 11, Černohorský 10, Tkačík 6, Kořistka 2.