První ze série šesti turnajů byl uspořádán v areálu TJ Mittal Ostrava a měl výbornou úroveň. Téměř čtyři desítky mladých nadšenců tohoto sportu si změřily síly především v kategoriích jednotlivců.

Pro některé to byla první soutěž v životě, a proto si mohli ve vzájemných zápasech poměřit svou výkonnost s dalšími hráči.

„Dohodli jsme s opavským svazem, že zorganizujeme šest bodovacích turnajů pro mládež – tři v Ostravě a tři v Darkovicích,“ sdělil Marian Hájko, hlavní pořadatel akce, a dodal: „Na podzim ještě čekají na mladé zájemce dva turnaje, koncem sezony na jaře pak zbývající.“

V kategorii žákyň s přehledem zvítězila hráčka oddílu TJ Mittal Ostrava Dominika Koblovská, která ve finálovém zápase porazila Kristýnu Synkovou ze Sokola Děhylov. Na turnaj se vydaly i dívky reprezentující Hradec nad Moravicí. Pro ně to byl vůbec první krajský bodovací turnaj.

A nejen to. Pro Janu Očadlíkovou, Lubu Cingelovou a Elišku Selvekovou to byla první soutěž v životě, a tak hlavním cílem bylo především získat zkušenosti. Nejlépe z této trojice si vedla Luba Cingelová, která o postup mezi nejlepší čtyři hráčky prohrála až v závěrečném setu a obsadila pěkné páté místo.

„Všechny stolní tenistky předvedly výkony nad hranici svých možností, získaly své první body a jsou příslibem do budoucna,“ svěřila se Lenka Mišičková z hradeckého FIT Sport, o. s.

Prvenství v mladších žácích získal Michal Glos z Třince a ve starších Radek Beneš ze Sokola Hrabůvka, který taktéž zvítězil v soutěži OPEN. Dorostencům kraloval Jiří Skalický z Vratimova. Ostravským turnajem byl jistě udělán onen pověstný první krok správným směrem.

Společně s mladými stolnětenisovými nadějemi se můžeme těšit na pokračování, které bude v listopadu v Darkovicích.