Opavští odcestovali do Lisabonu v okleštěné sestavě, ale tvrdě se rvali s osudem. Vedle zmiňovaného Honzy Mičky byl dost i vidět i Juraj Páleník, autor tří trojek. „Hrálo se mi dobře, bavilo mě to. Musím přiznat, že jsem si zápas pořádně užil,“ usmíval se Jan Mička. Sám nebyl úplně zdravotně v pořádku, na palubovce to ale vidět nebylo. „Trápí mě rýma, ale byl bych blbec, kdybych šance, kterou mi trenér dal nevyužil,“ řekl rázně.

Opava opět rozdávala radost
Forma Opavy graduje! Westovi chlapci loupili v Ústí

Z lídra opavského béčka se stala ve středu opora prvního týmu, a to hned ve FIBA Europe Cupu. Ale z hvězd typu Gomese, Hallmana nebo Broussarda se mu kolena nerozklepala. „Je velký rozdíl mezi českou druhou ligou a tímto zápasem, ale neřešil jsem to,“ poznamenal odchovanec ostravských Snakes.

Na palubovce sportovního komplexu Estádio da Luz odehrál necelých dvacet minut. Do statistik si připsal devět bodů a sedm doskoků. „Měl jsem za úkol odvádět černou práci, chodit na doskoky. Z toho jsme měli nějaké body. Pak se k tomu objevily dobré přihrávky od Radovana Kouřila. Prostě nějak se to sešlo,“ řekl Jan Mička.

Opava ve čtvrté čtvrtině nabrala až třináctibodové manko. „Benfica nás zatlačila, hráli jsme v úzké rotaci a docházely nám síly, z toho pramenily ztráty. Už nám to tolik nešlo. Soupeř ale asi usnul na vavřínech. Začali jsme stahovat. Najednou to bylo o šest, o čtyři, o dva. Nakonec jsme měli poslední střelu, bylo to těžké a nevyšlo nám to. Myslím si ale, že ostudu jsme neudělali. Máme další zkušenosti a věřím, že příště můžeme být úspěšní,“ zakončil Jan Mička.