V 10. kole MMAA Arena cupu v Praze tedy nakonec z Opavy nastoupil jen Libor Rovnaník: „Před zápasem jsem se cítil v pohodě, věděl jsem, že mám natrénováno. Do poslední chvíle jsem ale nevěděl, o jakého soupeře se jedná, nevěděl jsem, jestli je to zemař, či postojář, tak jsem musel improvizovat."

Ve svém duelu osmnáctiletý Rovnaník zvítězil po třech kolech 2:0 na body. „Už od začátku prvního kola jsme se soupeřem začínali boxerskými kombinacemi, po kterých mě bohužel strhl na zem. Druhé kolo začalo pár údery, po kterých jsem strhl soupeře k zemi pro změnu já a snažil se mu nasadit páku na ruku, ale z toho se dostal.

Hned ze začátku třetího kola jsem dostal soupeře na zem a oba jsme si nasadili páku na nohu, avšak ani jednomu se ji nepodařilo utáhnout. Po chvíli jsme se opět zvedli do postoje, kde jsem se snažil hned ze startu nasadit naskočené škrcení, po kterém to soupeř také nevzdal, a do konce kola jsem se ho snažil jen uškrtit," popsal svůj zápas Rovnaník.

Další opavský fighter Matěj Sidunov se na vítězství tolik nenadřel, jeho soupeř totiž vůbec nenastoupil a další dva oslovení zápasníci jej odmítli nahradit. Díky dobrému postavení v lize se tak stejně jako Rovnaník i Sidunov za měsíc utká o titul mistra ČR Asociace MMAA.

„Budu zápasit s Pavlem Salčákem, který trénuje v Praze u jednoho z nejlepších trenérů v ČR Andrého Reinderse. Je to mistr ČR v thajském boxu, takže se těším na štípanou v postoji. Na zápas se připravím nejlépe, jak to jen půjde, začínají dvoufázové tréninky a za čtrnáct dní pojedeme na přípravu do OFy, zápas bude vypsán na 3x3 kola," řekl Sidunov.

Z úspěchů svých svěřenců má pochopitelnou radost i trenér Petr Čajnák: „Mít dva zápasníky opavského oddílu na mistrovství Evropy je vynikající a pevně doufám, že budou i na mistrovství světa. MMA ligu jezdili čtyři zápasníci pravidelně a dva máme nejlepší. Matěj si tedy titul ještě vybojuje a Libor již nejlepší junior je.

Jsem moc spokojen s tím, že mám dva kluky, kteří patří do české špičky. Vidím tak, že má práce je k užitku a je dobrá. Jestli by někdo chtěl okusit dřinu MMA, může se přihlásit do opavského oddílu, nábor stále probíhá."

Amatérská liga MMAA měla deset kol, aby měli zápasníci možnost bojovat o titul mistra ČR, museli se zúčastnit a vyhrát co nejvíce zápasů. Strmý vzestup opavského MMA potvrzuje i fakt, že příští sezona amatérské ligy bude mít své první kolo v Opavě. Zářijový turnaj ze slezské metropole bude možno sledovat živě na kanálu Nova Sport.

Jan Mareček