Lazečtí si již před časem vytvořili skvělou výchozí pozici. Na horké půdě v Bratislavě zvítězili 6:4 a ve čtvrtfinálové odvetě jim stačila remíza.Ata se nakonec skutečně v hale ostravského Mittalu urodila.

Robot se vydal ze všech sil a i přes těsnou prohru Lubomíra Jančaříka s Jakubem Kleprlíkem v úvodním deblu bojoval. Tato dvojice v pětisetové bitvě těsně nestačila na Xijofa Yanga a Erika Illáše.

Následně se objevila u stolu lazecká trojka Ondřej Buba, který podal proti trojnásobnému mistru Slovenska ve dvouhře Illášovi nadějný výkon, ale nakonec mu podlehl 1:3. Po tomto dílčím neúspěchu se však domácí mašina rozjela naplno a utkala třízápasovou vítěznou šňůru.

Nejprve Jančařík zdolal Rusa Elcina Gasymova hladce 3:0. Nedlouho potom srovnal na průběžných 2:2 Kleprlík, jenž si výsledkem 3:2 poradil s čínským stolním tenistou Yangem. Stejným poměrem zdolal Jančařík Illáše a Mokré Lazce šly v této sérii poprvé do vedení.

V dalších zápasech se skóre přelévalo jak na houpačce. Buba prohrou 0:3 s Yangem dovolil Bratislavě vyrovnat, ale Kleprlík převýšil Gasymova 3:1 a za kratší konec opět tahal Robot.

Nutno říci, že ne moc dlouho. Hned v příštích utkáních totiž Jančařík nestačil na Yanga (1:3) a Kleprlík podlehl Illášovi (2:3). V tu chvíli Lazečtí prohrávali 4:5 a k postupu potřebovali, aby Ondřej Buba porazil Gasymova. Buba se v minulých zápasech prezentoval dobrou formou a vyznamenával se hlavně v koncovkách jednotlivých sérií. Ať už proti áčku El Niňa, Vršovicím nebo v prvním čtvrtfinále se Satexem Bratislava, kde v rozhodujícím utkání zdolal právě Gasymova.

A že se Bubovi proti tomuto soupeři daří, potvrdil i v úterý. Na sety sice prohrával už 1:2, pak se však vzchopil a neskutečným obratem na 3:2 se postaral o vytoužený bod na celkových 5:5 a postup do semifinále superligy.

„Ondra má sérii. Dokáže využít toho, když se jeho protivník obává o výsledek,“ komentoval výkony svého svěřence trenér Robotu Jiří Řežáb a dodal: „Jedná se o velký úspěch. Vždyť Satex má v týmu Číňana Xijofa Yanga, trojnásobného mistra Slovenska Erika Illáše nebo Rusa Elcina Gasymova. Chytili jsme svou šanci pevně za pačesy a jdeme dále.“

Do dnešního superligového semifinále bylo předsazeno áčko El Niňa Praha, které nedávno Mokré Lazce senzačně porazily v extralize. Podle Řežába však teď čekají jeho mužstvo trochu jiné zápasy. „Je pravda, že jsme El Niňo na Julisce přehráli, ale nyní se na nás určitě lépe připraví,“ pokračoval v povídání lazecký trenér.

Prohra s Královým Dvorem Na extraligovém poli Robot už tak úspěšný nebyl. Královému Dvoru totiž podlehl 3:6 a v tabulce se propadl na třetí příčku právě za něj. „Podepsala se na nás únava. Sehráli jsme dvanácté utkání ve dvaceti dnech, což není nic jednoduchého.

Králův Dvůr má na soupisce hráče, jakými jsou Radek Košťál, David Štěpánek nebo Jan Urbánek. Do zápasů s námi šli tito tenisté nabuzení, čerství. To samozřejmě také hrálo svou roli. Některá utkání vypadala velice nadějně, ale štěstěna se nakonec přiklonila na soupeřovu stranu,“ podotkl Jiří Řežáb.

„Je to škoda. Takhle na Králův Dvůr nejspíš narazíme v play off extraligy až v semifinále. Dvůr bude začínat doma a případné rozhodující utkání sehraje také před vlastními diváky.“

Kromě dnešního souboje s El Niněm Praha se v tomto týdnu představí stolní tenisté Robotu Mokré Lazce ještě dvakrát. Ve čtvrtek nastoupí v Havířově proti místnímu extraligovému oddílu SKST Charvát. Tento zápas o den později od 17.30 vysílá ze záznamu ČT4 Sport.

V sobotu se pak utkají s Mittalem Ostrava.

Petr Dušek