Celkovým vítězem závodu i celého seriálu se stal závodník opavské části Insportline triathlon teamu Tomáš Matera.

Pod dohledem kamer České televize se opavští triatlonisté představili v nejlepším světle. V místním rybníku nejprve museli absolvovat 600 metrů, čemuž se rovnaly tři okruhy. Potom asi sedmdesátku zúčastněných čekalo 36 km jízdy na kole a celý závod byl zakončen devítikilometrovým během.

Insportlinu chyběli dva závodníci. Lucka Materová startovala v Mělníku na Českém poháru a oba podniky se jí tak kryly. Tomáš Pukovec stále laboruje se zraněním. Ani to však Opavákům nezabránilo v útoku na příčky nejvyšší.

Do plavecké části mohli triatlonisté použít i neopreny. Tomáš Matera potvrdil roli favorita a na kolo nasedal jako první. S desetivteřinovým odstupem z vody vylézal i další zástupce Insportlinu Petr Kopřiva.

Tito dva závodníci následně vytvořili jezdecký tandem a vytáhli svůj náskok až na tři minuty. Běžecká část začala prudkým stoupáním. Ani tato skutečnost však Materovi vítězství nevzala. Jeho na stupních vítězů doplnil druhým místem týmový kolega Petr Kopřiva.

Velká spokojenost panuje i s umístěním Jiřího Foltyse. Ten obsadil výbornou devátou příčku. „Je to skvělý výsledek. Myslím, že jsme se vytáhli. Velkým kořením také byla přítomnost České televize, která celý podnik sledovala,“ přiznal druhý muž konečného pořadí Petr Kopřiva.

Celkové prvenství v Moravskoslezském poháru tedy spadlo do klína Tomáši Materovi. Kopřiva i při absenci dvou závodů vybojoval čtvrté místo.

(dus)