V prvním finále skončil třetí a ve druhém si dokonce o jednu příčku polepšil.

Kvalitně obsazený závod provázely po celou dobu tropické teploty, které dělaly závodníkům potíže. „Bylo neskutečné horko, teploty byly šílené. I přes přidání dalších chladičů měl motor stále vyšší teplotu, takže to bylo náročné nejen pro mě, ale i pro techniku," řekl na úvod Jan Midrla, který v Hahnu postupně zlepšoval své výkony.

„Krůček po krůčku jsme postupně zrychlovali. V kvalifikaci jsem byl jedenáctý, ale neustále jsme vylepšovali nastavení káry a ve finálových jízdách už jsem útočil na stupně vítězů," pochvaloval si osmnáctiletý jezdec Joka Kart Teamu.

V prvním finále vybojoval velký talent pomyslný bronz, když skončil těsně třetí za francouzským závodníkem Arnaudem Kozlinskim a vítězem z Finska Simem Puhakkou. Ve druhé finálové jízdě se pořadí těchto jezdců změnilo jen ‚kosmeticky' ve prospěch českého reprezentanta. Ten si polepšil o jednu příčku a skončil druhý, když třetí místo obsadil lídr celkového hodnocení DKM Nizozemec Jorrit Pex a vyhrál Arnaud Kozlinski.

V celkovém pořadí před posledním závodem německého mistrovství si tak Midrla polepšil a poslední závod v belgickém Genku v polovině října tak slibuje napínavou podívanou.

Celkové pořadí DKM 2012: 1. Jorrit Pex (Nizozemsko) – 167 bodů, 2. Joey Hanssen (Nizozemsko) – 115 b., 3. Jan Midrla (ČR) – 106 b., 4. Arnaud Kozlinski (Francie) – 95 b., 5. Michele Di Martino (Německo) – 84 b.

Jan Šimek