Ve volném tréninku zajel Midrla desátý nejlepší čas, ve své kvalifikační skupině pak dojel čtvrtý těsně za nizozemským závodníkem Verdi Geurtsem a celkově skončil jedenáctý. V rozjížďce pak dojel Midrla celkově osmý a v následujících dvou kvalifikačních jízdách obsadil páté, respektive šesté místo.

Pak na řadu přišla první finálová jízda, ve které skončil sedmnáctiletý jezdec na solidní páté příčce. Ve druhém finále si pak ještě o jednu příčku pohoršil a propadl se na šestou pozici. „Umístění není nic extra, ale špatné taky není. V Kerpenu jsem jel poprvé a jedná se o složitou trať, takže jezdci, co na ní už startovali, měli výhodu," uvedl Jan Midrla, který se zúčastnil kompletního německého mistrovství.

„Jedná se o sérii pěti závodů, které jsou rozloženy v průběhu celého roku. Jeden závod se jede i v Belgii a jde o hodně prestižní seriál, ve kterém startuje velká spousta cizinců," upřesnil jezdec JOKA KART Teamu.

Pomýšlí rodák z Velkých Hoštic na nejvyšší příčky? „Samozřejmě bych chtěl být co nejvýše. Myslím si, že šance je velká, takže uvidíme. Navíc se pojedou tratě, kde už jsem jezdil, a tak můžu čerpat z nabytých zkušeností. Jsem také rád, že mám za sebou trať v Kerpenu, která je prý nejsložitější ze šampionátu," pousmál se talentovaný sportovec.

Nyní má před sebou Midrla několikatýdenní volno a na konci května jej čeká druhý díl německého šampionátu ve Wackersdorfu, kde se letos uskuteční také mistrovství Evropy. „Půjde o dobrý trénink na ME, protože to se ve Wackersdorfu pojede hned o dva týdny později," uzavřel motokárový závodník Jan Midrla.

Jan Šimek